Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Elblągu ruszył Jarmark Świąteczny. [ZDJĘCIA]

Bożonarodzeniowy jarmark (i w sobotę, i w niedzielę) rozpoczął się o godzinie 11.00. Swój udział w nim zgłosiło aż 80 wystawców. Na stoiskach można kupić m.in. chleby, potrawy świąteczne, miody, świece i wiele różnych wyrobów rękodzielniczych. To okazja na kupienie upominków dla bliskich lub świątecznych dekoracji do domów. Stoiska będą ustawione na ul. Stary Rynek i Rybackiej.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
W Elblągu ruszył Jarmark Świąteczny. [ZDJĘCIA]

W sobotę od samego rana na elbląskiej starówce kusił zapach świątecznych potraw. 

Reklama

 

Tradycją Świątecznych Spotkań Elblążan są koncerty. Nie zabraknie ich w oba dni. Scena usytuowana na placu przy katedrze ruszyła w sobotę o godz. 12:30. Na początek wystąpiły dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli. Po nich zespoły z Kaliningradu – naszego miasta partnerskiego – oraz Szalone MDK i Szalone Małolaty MDK. Przed „szalonymi” o godz. 15 sceną zawładną aktorzy Teatru Qfer, którzy wystawią spektakl dla dzieci „Podwórko Dyzia Piórko”, a w niedzielę „Chłopską Chatę”. W niedzielę wystąpi również Bartek Krzywda wraz z Kolędnikami.

 

Przez cały będzie trwała zbiórka darów na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt (przed Ratuszem Staromiejskim), natomiast od godz. 18:30 rozpocznie się licytacja na rzecz schroniska. Zbiórka i licytacja będą prowadzone także w niedzielę (początek licytacji godz. 14:30).

 

Gwiazdą soboty będzie Magda Steczkowska – początek koncertu godz. 19. Natomiast w niedzielę zaprezentuje się Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

 

Najważniejszym elementem świątecznych Spotkań Elblążan jest wspólna wigilia. Ta odbędzie się w niedzielę o godz. 15:45. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wrdhi 15.12.2018 14:34
Super

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: QTreść komentarza: Ale parada równości zapewne nie przeszkadza?Data dodania komentarza: 12.04.2025, 07:41Źródło komentarza: Ulicami Elbląga przejdzie droga krzyżowaAutor komentarza: Mirek12Treść komentarza: Imprezy, sklepy przeszkadzają,a to że idą i zakłócają porządek co niby co są chrześcijanami a tak naprawdę nikomu w życiu nie pomogli to im wolno Jak koncert zaglosno ale jak idą i mordu drą to już nikt nic nie może powiedziećData dodania komentarza: 11.04.2025, 18:58Źródło komentarza: Ulicami Elbląga przejdzie droga krzyżowaAutor komentarza: JanTreść komentarza: XXI wiek a w Polsce gusła i zabobonyData dodania komentarza: 11.04.2025, 18:28Źródło komentarza: Ulicami Elbląga przejdzie droga krzyżowaAutor komentarza: data otwarciaTreść komentarza: Czyli 30 czerwca? Bo tak jest podane na BIPData dodania komentarza: 11.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Nowy basen coraz bliżej [WIDEO]Autor komentarza: fanTreść komentarza: super :) mam nadzieje ze wzieto pod uwage warunki polskie i to że woda w absenie bedzie lodowata jesli nie będzie pdgrzewana xD a druga sprawa szkoda że reszty terenu nie objęto choćiazby wyrównaniem i posianiem trawy aby ludzie mogli wypoczywac z rodzinami wtedy basen pomiescił by 5 000 osób :)Data dodania komentarza: 11.04.2025, 11:47Źródło komentarza: Nowy basen coraz bliżej [WIDEO]Autor komentarza: AlfaTreść komentarza: Piękna i utalentowana KobietaData dodania komentarza: 11.04.2025, 08:41Źródło komentarza: Moim marzeniem jest spełniać się w zawodzie – nowa aktorka w elbląskim teatrze
Reklama