Obecnie na oddziale pracuje od 4 do 6 lekarzy. Do normalnego funkcjonowania oddziału i zabezpieczenia wszystkich dyżurów potrzebnych jest jednak od 10 do 12 lekarzy specjalistów.
„Dajemy sobie ten czas na dalsze intensywne szukanie kadry lekarskiej i w związku z tym oddziału nie będzie, natomiast będzie w tym okresie funkcjonował lekarz konsultant neurolog, który zabezpieczy pacjentów, którzy trafią tutaj i będą wymagali konsultacji neurologicznej. Ta podstawowa minimalna opieka neurologiczna będzie zapewniona.” - podkreśla Grzegorz Sosnowski, dyrektor ds. leczenia WSZ w Elblągu.
Gdzie są najbliższe placówki, które leczą pacjentów neurologicznych?
„Są to placówki w Olsztynie, w Iławie oraz w Gdańsku. Przede wszystkim Elbląg pewnie będzie bardziej kierował się w kierunku Gdańska, natomiast ta część Ostródy i Morąga, powinna kierować się w kierunku Olsztyna.” - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu informuje, że lekarzy specjalistów z zakresu neurologii, którzy zdecydują się na pracę w tej placówce, obejmie miejski program stypendialny. Skierowany jest do studentów 5 i 6 roku medycyny. Głównym warunkiem otrzymania stypendium jest deklaracja pracy w szpitalu i kształcenie się w wybranej specjalizacji. Wysokość stypendium to 2 tysiące złotych brutto miesięcznie.
Red.
Napisz komentarz
Komentarze