Szampon na łupież pstry - postaw na naturalne składniki
Szampon na łupież pstry to kosmetyk, po który na pewno warto sięgnąć, jeżeli borykamy się z problemem łupieżu pstrego (żółte, czerwone lub brunatne plamy na ciele i głowie, wywołane przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Malassezia). Dobrze byłoby postawić na produkt, w którego formule znajdziemy składniki aktywne zawarte w poniższej tabelce:
Witamina E | Witamina młodości, działa antyoksydacyjnie. Zadba także o to, aby skóra pozostawała miękka i przyjemna w dotyku. Zapewni jej optymalny poziom nawilżenia |
Glinka biała Montmorillonite | Wykazuje działanie oczyszczające. Nie można odmówić mu również działania regulującego pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu glinka ma szansę ograniczyć problem związany z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy, jak i samych włosów |
Siarczek selenu | Niezmiernie pomocny w walce z grzybami odpowiedzialnymi za rozwój łupieżu pstrego. Dzięki siarczkowi selenu możemy liczyć również na ograniczenie stanów zapalnych skóry. Będą one pojawiały się zdecydowanie rzadziej. Nie będziemy musieli obawiać się również nadmiernego łuszczenia się skóry |
Słowo łupież kojarzy nam się z chorobą skóry głowy, ale w przypadku łupieżu pstrego – nie tylko. Plamy mogą pojawić się na całym ciele. Są jasne, czerwone, brunatne lub żółte. Zmiany nasilają się latem, gdy się pocimy, co sprzyja namnażaniu się wywołujących łupież pstry grzybów. Trudno dać jednoznaczną odpowiedź, czy jest to choroba zakaźna, ponieważ wywołujące ją drożdżaki występują na skórze każdego człowieka, ale jest to forma powierzchniowej grzybicy skóry, dlatego kosmetyki na łupież pstry powinny zawierać liczne składniki przeciwgrzybiczne – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde, producenta Verdelove
Jeżeli cierpimy na łupież pstry, szampon o naturalnym składzie aktywnym ma szansę nam pomóc.
Szampon na łupież pstry - poznaj skuteczne produkty
Szampon na łupież pstry to kosmetyk, którym naprawdę warto się zainteresować. Jeżeli jednak nie wiemy, po jaki produkt sięgnąć, zdecydujmy się na któryś z tych uwzględnionych w poniższym rankingu:
1. Zestaw kosmetyków Pityver
To zestaw kosmetyków, w którego skład wchodzą: szampon, emulsja do ciała oraz płyn do skóry głowy. Największym atutem tego zestawu kosmetyków jest to, iż w kompleksowy sposób troszczy się o stan naszej skóry. Znajdziemy w nim składniki aktywne o działaniu silnie przeciwgrzybiczym. W składzie produktów znajdą się także substancje o potencjale przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Nie sposób odmówić im także działania łagodzącego. Dzięki kosmetykom Pityver możliwe jest również pozbycie się podrażnień oraz zaczerwienienia.
Skuteczności kosmetyków dowodzą pozytywne opinie zadowolonych klientów.
Kup Pityver na stronie pityver.pl
Dzięki kosmetykom Pityver udało mi się pozbyć uporczywego łupieżu. Moje plamy były bardzo widoczne, najwięcej było ich na karku i bardzo się ich wstydziłam. Pityver w miesiąc uporał się prawie całkowicie z problemem. Kuracja nie była uciążliwa, bo również włosy pozostają po tych kosmetykach w dobrej kondycji. Są puszyste i pełne objętości - cieszy się pani Iga z Poznania
Kosmetyki Pityver sprawiły, że moja skóra stała się zdrowa i przyjemna w dotyku. W końcu zniknął ten okropny łupież. Skóra jest wolna od plam, nie swędzi, nie piecze. Żałuję, że nie wiedziałam o nich wcześniej. Tyle czasu męczyłam się z problemem łupieżu pstrego, a wystarczyły dobre dermokosmetyki - przyznaje pani Izabela z Piotrkowa Trybunalskiego
2. Lefrosch versic set capitis duo
W skład tego zestawu wchodzi szampon i emulsja. W obydwu preparatach znajdziemy substancje o działaniu nawilżającym i regenerującym. Dzięki niemu możliwe będzie złagodzenie podrażnień. Kosmetyki wchodzące w skład tego zestawu mają szansę zadziałać również silnie przeciwgrzybiczo. W niektórych przypadkach działanie tego kosmetyku może być za słabe, ponieważ substancje aktywne nie występują w wysokich stężeniach.
3. Benemedo mediket Versi
Jest to kosmetyk o dobroczynnym działaniu i składzie. Znajdziemy w nim składniki o potencjale przeciwgrzybiczym oraz przeciwbakteryjnym. W tym żelu do oczyszczania skóry głowy i całego ciała nie brak jest również składników o działaniu łagodzącym. Koją one podrażnienia oraz pomagają zwalczać objawy łupieżu pstrego. Jeżeli jednak borykamy się z postacią zaawansowaną choroby, działanie tego żelu może okazać się dla nas zbyt słabe.
Łupież pstry - szampon, nawet najlepszy, potrzebuje wsparcia
Jeżeli cierpimy na łupież pstry, szampon o naturalnym składzie aktywnym może przynieść pożądane skutki. Oprócz niego warto byłoby jednak zastosować także inne metody walki o piękną skórę. Przede wszystkim mowa tu o:
- odpowiednio zbilansowanej diecie,
- kuracji ziołami,
- ograniczaniu stresu.
Dobrze zbilansowana dieta powinna być bogata w jak największą ilość świeżych owoców oraz warzyw. Warto byłoby również zainteresować się orzechami oraz pestkami. Pomocna może okazać się także terapia ziołami. W szczególności dobrze jest popijać rumianek o działaniu przeciwzapalnym, a także miętę pieprzową. Przebieg łupieżu pstrego może zaostrzać także stres, bo osoby żyjące w przewlekłym stresie mają słabszą odporność. Warto byłoby więc próbować technik ograniczania negatywnego wpływu stresu na nasze życie.
Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że gdy dokucza nam łupież pstry, szampon leczniczy może okazać się zbawienny. Nie wolno jednak zapominać o tym, że nie wszystkie produkty są skuteczne. Należy zwrócić uwagę na to, aby szampon posiadał naturalny skład. Jeżeli dokucza nam łupież pstry stosujmy szampon regularnie. W przeciwnym razie nie może być mowy o w miarę trwałych oraz satysfakcjonujących efektach.
FAQ
1. Czy naturalny szampon na łupież pstry wystarczy stosować do ustąpienia objawów?
Jeżeli zależy nam na tym, aby pozbyć się łupieżu pstrego na długi okres czasu, musimy koniecznie zadbać o to, aby stosować go odpowiednio długo. Nie rezygnujmy z kosmetyku tuż po ustąpieniu objawów. Używajmy go nadal, aby uniknąć nawrotu schorzenia. Szampony z naturalnymi składnikami, takie jak np. Pityver są skuteczne, ale bardzo delikatne, dlatego nawet długa kuracja nimi nie wysuszy skóry głowy.
2. Dlaczego to, aby wybrać naturalny szampon na łupież pstry jest tak ważne?
Produkty oparte na składnikach pochodzenia naturalnego charakteryzują się sporą skutecznością oraz dużym bezpieczeństwem. Wybór nieodpowiedniego szamponu, o chemicznym składzie może podrażnić skórę głowy i nasilić objawy łupieżu pstrego.
3. Szampon na łupież pstry o naturalnym składzie - w jaki sposób go używać?
Szamponu warto używać tak często jak tego potrzebujemy, pamiętając o tym, aby rozcieńczyć go wodą i spienić w dłoniach przed nałożeniem na skórę głowy. Po wmasowaniu w skalp warto pozostawić go na skórze przez kilka minut. Po upływie tego czasu starannie spłuczmy szampon letnią wodą.
Bibliografia
- Woźniak M., Nowicki R., Rola grzybów Malassezia spp. w etiopatogenezie chorób skóry, 2007
- Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002
- Kądziela-Wypyska G., Miturska G., Wawrzycki B., Chodorowska G., Profilaktyka i leczenie grzybic, 2004
- Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
- Jo J.H., Kennedy E.A Kong H.H., Topographical and physiological differences of the skin mycobiome in health and disease, 2016