Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Radiofrekwencja mikroigłowa - kiedy wybrać ten zabieg

Radiofrekwencja mikroigłowa jest nowoczesnym zabiegiem kosmetologicznym, na który decyduje się coraz więcej osób chcących poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Metoda łączy w sobie techniki mikronakłuwania z energią fal radiowych, co pozwala osiągnąć całkiem inne efekty niż w przypadku tradycyjnych metod pielęgnacyjnych. Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg? Przeczytaj i sprawdź!
  • 24.09.2024 09:51
  • Autor: Grupa tipmedia
Radiofrekwencja mikroigłowa -  kiedy wybrać ten zabieg

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa i dla kogo jest przeznaczona?

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu skóry cienkimi igiełkami i dostarczaniu do jej głębszych warstw energii fal radiowych. Cały proces ma za zadanie stymulować naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry, wspomagać produkcję kolagenu i elastyny, a także poprawić ogólną strukturę naszej cery.

Zabieg ten polecamy osobom, które chcą:

  • zredukować zmarszczki i linie mimiczne – poprawa elastyczności skóry może przyczynić się do wygładzenia drobnych zmarszczek,
  • poprawić jędrność skóry – stymulacja produkcji kolagenu może wpłynąć na zwiększenie napięcia skóry,
  • zmniejszyć widoczność porów – mikronakłuwanie może pomóc w zwężeniu rozszerzonych porów,
  • zredukować blizny i rozstępy – zabieg może wspomagać regenerację skóry w miejscach z bliznami potrądzikowymi czy rozstępami.

Zabieg ten jest dostępny między innymi w salonie Beauty Address, a wykonują go wykwalifikowani kosmetolodzy posiadający doświadczenie w zakresie nowoczesnych metod pielęgnacji skóry.  Wspomniany salon można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę „Beauty Warszawa

Kiedy nie należy wykonywać radiofrekwencji mikroigłowej?

Choć radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie zaleca się jej wykonywania w kilku przypadkach, które omawiamy poniżej.

  • Aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu.
  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Skłonność do bliznowców.
  • Choroby autoimmunologiczne skóry.

Jeśli którekolwiek z powyższych Cię dotyczy, niezwłocznie musisz o tym poinformować osobę wykonującą zabiegi.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Aby cały zabieg był możliwie jak najbezpieczniejszy, zanim pojawisz się w salonie kosmetologicznym, należy wstrzymać się z opalaniem na co najmniej kilka dni przed radiofrekwencją mikroigłową. Nie zaleca się również stosowania mocnych peelingów oraz produktów z retinolem, a na sam zabieg należy stawić się bez makijażu, aby specjalista mógł ocenić stan skóry. Więcej cennych informacji na temat radiofrekwencji mikroigłowej znajdziesz na stronie https://www.beautyaddress.pl/radiofrekwencja-mikroiglowa-2/.

Artykuł sponsorowany