Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – te Ci pomogą!

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, żeby były w stanie pomóc zniwelować przykre objawy, muszą spełniać pewne kryteria. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat ŁZS oraz poszerzyć swoją wiedzę o tym, jak radzić sobie z uciążliwymi symptomami tej choroby oraz co może dodatkowo je pogłębiać, zostań z nami. Czy odpowiednie dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry rzeczywiście odgrywają znaczącą rolę w walce z objawami? Spójrz niżej.
  • 27.08.2024 09:44
  • Autor: Farmacia Verde
Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – te Ci pomogą!

Co to jest łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry jest niestety dermatozą o przewlekłym charakterze – ma nawroty i remisje. Przyczyna, to nadmierna aktywność gruczołów łojowych – choć dotąd na sto procent nie jest to pewne. ŁZS częściej jednak dotyka mężczyzn niż kobiety. Objawy mogą pokazać się na: owłosionej skórze głowy, ale też rozsiewać się na twarzy (najczęściej wokół brwi i na powiekach), w okolicy uszu, pod pachami, w okolicach intymnych, w fałdach skórnych, na klatce piersiowej i między łopatkami.

Typowe objawy ŁZS to:

  • „tłuste” zmiany, 

  • gruba skóra, pokryta żółtymi lub brązowymi łuskami,

  • czerwone plamy,

  • łuszczenie się skóry,

  • nagminne przetłuszczanie się włosów,

  • wypadanie i przerzedzenie włosów, a nawet łysienie,

  • odczuwalny ból, swędzenie oraz pieczenie w miejscu występowania zmian.

 

Czytaj więcej na temat łojotokowego zapalenia skóry na głowie: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/ 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Choroba, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, może nasilać się u osób, którym towarzyszą dodatkowe choroby, np. są zakażone wirusem HIV albo z jakichś względów mają bardzo obniżoną odporność organizmu. Uważać muszą również ci, którzy stosują pewnego rodzaju leki psychotropowe, mają dietę ubogą w cynk, selen lub witaminy z grupy B. Schorzenie może pogłębiać się również, jeżeli człowiek jest nadmiernie oraz długotrwale zestresowany i przemęczony, jak również często przechodzi infekcje połączone z gorączką. Wszystkie te czynniki mogą znacznie pogłębiać objawy ŁZS, ale też zwiększać częstotliwość nawrotów choroby mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Wybierz kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, które rzeczywiście pomogą – zestaw Seborh

Jeżeli nawracające ŁZS skóry głowy nie daje Ci spokoju, koniecznie sięgnij po wysokiej klasy dermokosmetyki od Seborh. Odpowiednio dobrane substancje we właściwej formie szybko przywrócą Twojej skórze równowagę.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  1. Szampon Seborh – zawiera np.: betainę, pirokton olaminy, siarczek selenu, ichtiol. Zabija bakterie i grzyby. Delikatnie, ale też dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, co ważne złuszcza, usuwa martwy naskórek wraz z sebum. To jeszcze nie wszystko, bo reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocnia barierę hydrolipidową.

  2. Emulsja Seborh – ma w sobie: pirokton olaminy, siarkę, kwas mlekowy, mocznik. Odkaża, zmiękcza, wygładza. Doskonale koi, likwiduje, stany zapalne, po prostu normalizuje skórę.

  3. Płyn Seborh – znajdziesz w nim: kwas migdałowy, ekstrakt z nagietka czy glukonolakton. Po rozpyleniu wzmacnia naczynka krwionośne i mikrokrążenie. Efektywnie reguluje nadmierne złuszczanie naskórka, a także pracę sebum, świetnie odżywia skórę.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

Jaka pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy pomoże?

U dermatologa należy upewnić się co do diagnozy oraz rozpocząć długotrwałe leczenie, adekwatne do objawów. Mogą być to leki doustne, miejscowe, ewentualnie jeszcze inne preparaty bez recepty. Konieczne jest stosowanie dermokosmetyków na bazie naturalnych emolientów, mogą to być kwasy, roślinne wyciągi czy ekstrakty. Warto stosować je również w okresie remisji, by stale regulować złuszczanie naskórka oraz pracę gruczołów. 

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry ma okresy remisji i nawrotów, dlatego istotny jest systematyczny kontakt z lekarzem. Trzeba zwrócić uwagę na inne czynniki, które mogą nasilać objawy choroby, ale też częstotliwość jej nawrotów. Duży wpływ na wygląd skóry ma właściwa pielęgnacja, nawet w okresie poprawy, dlatego warto stosować produkty ze specjalnym przeznaczeniem „do walki z ŁZS”. 

Materiał partnera