Od sierpnia ubiegłego roku trwa spór zbiorowy między Solidarnością w Biedronce a zarządem tej sieci. Spór się zaostrza, czego efektem jest rozpoczęte 15 stycznia referendum strajkowe. Jak poinformowała Solidarność, o strajku zdecyduje 65 tysięcy pracowników z trzech tysięcy sklepów. Referendum strajkowe ma potrwać do 30 kwietnia.
NSZZ „Solidarność”, „Solidarność ’80” oraz „Sierpień ’80” przedstawiły siedem postulatów. Związkowcy domagają się m.in. poprawy warunków pracy poprzez ograniczenie wielozadaniowości na stanowiskach pracy. Żądają również wprowadzenia regulaminu wynagradzania uwzględniającego transparentne kryteria premiowania oraz ograniczenia godzin otwarcia sklepów w dni poprzedzające dni wolne od handlu.
Jak poinformował w minioną sobotę serwis strajk.eu, Solidarność złożyła zawiadomienie do Prokuratur Rejonowej we Wrześni w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przed Biedronkę. Organy ścigania mają sprawdzić, czy sieć nie narusza ustawy o związkach zawodowych, która zabrania utrudniania organizowania referendum strajkowego.
Redakcja
Napisz komentarz
Komentarze