Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Podpisują się "Jan Kolwalski", bo tak jest we wzorze

Brak podpisu pod oświadczeniem, błędny numer rachunku, wpisywanie zamiast wynagrodzenia stawki godzinowej - m.in. takie błędy popełniają przedsiębiorcy, którzy wnioskują o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS apeluje, aby przed wysłaniem dokumentów dokładnie sprawdzić zawarte tam informacje.
Podpisują się "Jan Kolwalski", bo tak jest we wzorze

Autor: fot. pixabay/ilustracja do tekstu

 

Na jakie błędy trafiają eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? To najczęściej niepodpisywanie oświadczeń.  Brak podpisu powoduje, że wniosek zamiast do realizacji musi zostać uzupełniony. W tym przypadku wszczynane jest postępowanie wyjaśniające.

-„Znacznie wydłuża to czas na przykład wypłaty postojowego czy wydanie decyzji o zwolnieniu z opłacania składek”

– mówi Anna  Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Zdarzają się też inne błędy. To np. podpisywanie się imieniem i nazwiskiem z wzorów ZUS.

-„Udostępniliśmy na stronie internetowej wzór poprawnie wypełnionego wniosku, który jest podpisany przykładowym imieniem i nazwiskiem. Niestety niektóre osoby przepisują wzór bezrefleksyjnie”

dodaje rzeczniczka 

Nie tylko podpis stanowi problem. Przedsiębiorcy często dopisują niepotrzebne informacje we wnioskach w różnych miejscach. Zdarzają się również przypadki, że zamiast wynagrodzenia miesięcznego wpisywana jest stawka godzinowa lub błędny numer rachunku bankowego. 

-"Apelujemy o staranne wypełnianie dokumentów. To decyduje o terminie wypłaty świadczenia. Wnioski z błędami wymagają postępowania wyjaśniającego. Musimy zadzwonić, napisać mail, skontaktować się z wnioskodawcą”

– dodaje Anna Ilukiewicz

Wiele wniosków wpływało na różne e-maile placówek ZUS, co jest błędem. Takie osoby muszą ponownie złożyć podpisany wniosek. 
Wnioski do ZUS można składać elektronicznie (za pomocą PUE) lub papierowo. Wszelkie informacje na temat tego: kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl

Od 1 kwietnia przedsiębiorcy złożyli do ZUS ponad milion wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej.

Red.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

STOP USTAWIE 447 22.04.2020 19:02
To goje. Goj ma być tylko posłuszny i płacić podatek na eskimosa.

cgbhym 21.04.2020 17:26
przedsiębiorcy inteligentni jak frankowicze którzy "myśleli" że frank będzie cały czas po 2zł

Faust 21.04.2020 21:33
To prawda. Nie rozumiem rozczulania się nad frankowiczami. Brali niżej oprocentowane kredyty w obcej walucie nie licząc się z ryzykiem. W biznesie już tak jest, że większy zysk zwykle wiąże się z większym ryzykiem. A płacze, że nikt im nie powiedział lub, że nie mieli czasu na przeczytanie umowy... To, że ktoś nie zna zasad rynku usług finansowych to tylko jego problem.

wiki 21.04.2020 14:37
eeee biurokracja

Reklama
Reklama