Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

"Las Powieszonych Lisów" – książka, która rozbawi Cię do łez. Zapraszamy na "Niezły wczyt"

Czytanie to jedna z tych przyjemności, które nigdy się nie nudzą. Jest sposobem na ucieczkę od codzienności, podróż bez ruszania się z kanapy, a czasem najlepszym towarzyszem na długie, ciemne wieczory. W ramach audycji "Niezły Wczyt", tworzonej wspólnie z Biblioteką Elbląską, chcemy zachęcić Was do sięgania po książki, które poprawią Wam nastrój i rozbudzą wyobraźnię. Tym razem mamy coś naprawdę wyjątkowego!
Kliknij aby odtworzyć

Jeśli szukacie czegoś, co Was rozbawi, zaskoczy i sprawi, że zapomnicie o szarości za oknem, koniecznie sięgnijcie po powieść Arto Paasilinny "Las Powieszonych Lisów". To pełna absurdu i humoru opowieść o zawodowym gangsterze Oivie Juntunenie, który wraz ze wspólnikami dokonuje brawurowej kradzieży złota. Gdy jego kompani trafiają do więzienia, Oiva postanawia ukryć się na odludziu w Laponii, by nie dzielić się łupem. Tam, na tym zimnym i niegościnnym pustkowiu, Oiva spotyka grupę niezwykłych postaci: uzależnionego od likieru pomarańczowego majora Remesa i innych ekscentryków, co prowadzi do serii komicznych i zaskakujących zdarzeń.

W świecie, gdzie wszystko pędzi jak szalone, warto znaleźć chwilę na dobrą książkę. "Las Powieszonych Lisów" to świetny wybór dla tych, którzy chcą się pośmiać i oderwać od codziennych trosk. Nie zapominajcie, że każda książka to bilet do innego świata – wystarczy tylko otworzyć jej pierwszą stronę.

Czytaj, bo warto!

Produkcja: Truso Media


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Najlepiej przystrojone ulic na peryferiach miasta. Ogólna i Odrodzenia. A Grunwaldzka, Rycerska, Roweckiego nie dostały nic. Słabo to wygląda. Do tego na Hetmanskiej nie wszystkie działają. Tak jest od zawsze.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 09:38Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: Mieszkam w RejsytachTreść komentarza: Droga jest wyremontowana.Wychodzi jazda na potrójnym gazie i kto wie,czym jeszcze.Na innych zdjęciach widać skrzynkę na piwo,w rowie.Zginęły też dwa psy.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:03Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: HMChTreść komentarza: Dobromir, puknij się w czoło. Ile osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty, by dostosować prędkość? Jak masz problem to zwolnij do 30km/h. Co tu ma do rzeczy uskok (5 cm), kot, plama oleju czy łoś? Samochód nie łapie pobocza - to kierowca...Data dodania komentarza: 13.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: DobromirTreść komentarza: Ile jeszcze osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty aby władze gminny rychliki zajęli się remontem pobocza gdzie spad ma 4-5cm i gdy samochód złapie pobocza nie ma szans na uratowanieData dodania komentarza: 13.12.2025, 17:23Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: IoTreść komentarza: Słabo wystrojone miasto za to najbardziej zadłużone w województwie warmińsko mazurskim. BrawoData dodania komentarza: 13.12.2025, 11:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblazankaTreść komentarza: Proszę zwrócić uwagę na choinkii zawieszone wysoko na lampach przy ul. Ogólnej. Czy nikt nie widzi, że zostały zawieszone odwrotnie, tj. czubkiem w dół? Teraz gdy są podświetlane, dziwnie wyglądają, delikatnie mówiąc. Czy tego nikt z decydentów nie widzi? Czy to za duży problem w ich poprawieniu. Prezydenta proszę przyjrzeć się odrobinę gdyż miasto i bez tego jest krytykowane zwłaszcza pr#ez przyjezdnych, bardziej się przyglądających.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:24Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]
Reklama