Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Concordia spogląda na baraże

Gdy Concordia Elbląg spadała do IV ligi i rozstawało się z nią wielu kluczowych zawodników, wydawało się, że sportowe marzenia należy odłożyć na później. Jednak przebudowany skład, oparty głównie na elblążanach, przyczaił się na podium jesiennych rozgrywek wojewódzkich i ma szansę na występ w barażach o awans.
Concordia spogląda na baraże
Aleks Łęcki, Radosław Bukacki i Maciej Kaczorowski, mogą być zadowoleni z rundy jesiennej

Autor: Michał Libuda

Spróbujmy podsumować występy naszej drugiej drużyny piłkarskiej w mieście.

Wynik sportowy

Zaskakująco dobry. Concordia jest na 3 miejscu w tabeli ForBet IV ligi i traci tylko 5 punktów do 2 lokaty, dającej mecze barażowe o trzecią ligę. Przed startem rundy raczej niewielu wieszczyło takie wyniki. 

Słoniki zaczęły od 1 punktu w 3 spotkaniach, ale potem imponowały skutecznością i walecznością. 9 meczów z rzędu bez porażki w lidze, to sukces, w którym przypadku nie było. Concordia nie przegrywała i wygrywała. W sumie, od 31 sierpnia, zanotowała 8 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażkę na dwóch frontach.

Remis z Sokołem Ostróda czy pokonanie Znicza Biała Piska, to wartościowe zdobycze. Po początkowych poszukiwaniach trenera Marcina Szwedy, który objął zespół, Pomarańczowi robili postępy. Szkoda tylko tej porażki z Pisą Barczewo, kończącej serię. Jednak później Słoniki wróciły do formy, ogrywając Olimpię II i Jeziorak Iława.

W Pucharze Polski porażka z Lechią Zielona Góra była wkalkulowana. Swoje ekipa zrobiła w wojewódzkim Pucharze, gdzie wyeliminowała 3 rywali i wiosną zagra w 1/8 finału. Jest jednym z kandydatów do zdobycia tego trofeum, a przypomnijmy, że go broni.

Kadra

Młoda, ze średnią wieku ponad 20 lat. Dużo zawodników z Elbląga, w tym juniorzy z Akademii, m.in. 17-letni Hubert Fercho, 17-letni Dawid Czerniec czy 17-letni Adam Cenkner (1 gol). Oni grają często w pierwszym składzie lub wchodzą z ławki. W kolejce są inni.

Dzięki późniejszym dodatkowym transferom udało się zbudować pewien szkielet zespołu. W bramce młody Mateusz Uzarek. W obronie Radosław Bukacki, Maciej Kaczorowski czy Krzysztof Niburski, dawny drugoligowiec z Olimpii Elbląg. W pomocy Litwin Dominyk Kodz, Aleks Łęcki, Brazylijczyk Ivanei Brito, czy Eryk Filipczyk. Największe rezerwy są w ataku, gdzie pojawiał się Aleks Łęcki.

Lider

Radosław Bukacki. Jeden z najbardziej wartościowych graczy w ForBet IV lidze. 27-latek to kapitan i szef zespołu na boisku. Strzelił 8 goli w lidze, wraz z 5 asystami oraz 5 razy trafił w Pucharze wojewódzkim. Miał duży wpływ na skonsolidowanie kadry. 

Przyszłość

Concordia chce ogrywać młodych, aby mieć swoich dobrych młodzieżowców. Po pierwszej rundzie widać, że udało się stworzyć drużynę, z tej sporej grupy nowych zawodników. Jest to solidna podstawa, aby myśleć o kolejnym kroku.

W obiekcie sportowym przy ul. Krakusa zakończył się kompleksowy remont pomieszczeń szatniowo-sanitarnych, wykonany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z klubem. Obiekt został przystosowany do wymogów licencyjnych PZPN, także na trzecią ligę. Warunki do treningów i gry się znacząco poprawiły. Miasto również chce wybudować przy Krakusa nowy obiekt, z trybunami, bieżnią i inną sportową infrastrukturą. W efekcie może być jeszcze lepiej.

Można powiedzieć, że małymi krokami Concordia zmierza w kierunku realizacji marzenia, o usadowieniu się w trzeciej lidze, z zapleczem stadionowym i sportowym. W przerwie zimowej warto byłoby wzmocnić kadrę, aby spróbować powalczyć o baraże i kolejny Puchar Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Runda wiosenna będzie ciekawa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Najlepiej przystrojone ulic na peryferiach miasta. Ogólna i Odrodzenia. A Grunwaldzka, Rycerska, Roweckiego nie dostały nic. Słabo to wygląda. Do tego na Hetmanskiej nie wszystkie działają. Tak jest od zawsze.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 09:38Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: Mieszkam w RejsytachTreść komentarza: Droga jest wyremontowana.Wychodzi jazda na potrójnym gazie i kto wie,czym jeszcze.Na innych zdjęciach widać skrzynkę na piwo,w rowie.Zginęły też dwa psy.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:03Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: HMChTreść komentarza: Dobromir, puknij się w czoło. Ile osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty, by dostosować prędkość? Jak masz problem to zwolnij do 30km/h. Co tu ma do rzeczy uskok (5 cm), kot, plama oleju czy łoś? Samochód nie łapie pobocza - to kierowca...Data dodania komentarza: 13.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: DobromirTreść komentarza: Ile jeszcze osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty aby władze gminny rychliki zajęli się remontem pobocza gdzie spad ma 4-5cm i gdy samochód złapie pobocza nie ma szans na uratowanieData dodania komentarza: 13.12.2025, 17:23Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: IoTreść komentarza: Słabo wystrojone miasto za to najbardziej zadłużone w województwie warmińsko mazurskim. BrawoData dodania komentarza: 13.12.2025, 11:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblazankaTreść komentarza: Proszę zwrócić uwagę na choinkii zawieszone wysoko na lampach przy ul. Ogólnej. Czy nikt nie widzi, że zostały zawieszone odwrotnie, tj. czubkiem w dół? Teraz gdy są podświetlane, dziwnie wyglądają, delikatnie mówiąc. Czy tego nikt z decydentów nie widzi? Czy to za duży problem w ich poprawieniu. Prezydenta proszę przyjrzeć się odrobinę gdyż miasto i bez tego jest krytykowane zwłaszcza pr#ez przyjezdnych, bardziej się przyglądających.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:24Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]
Reklama