- Kończymy wylewki posadzek i montaż elewacji zewnętrznych wraz z obróbkami dekarskimi dachu. Jesteśmy zadowoleni z tempa powstawania inwestycji, która co warto podkreślić, nie jest projektem standardowym. Lokalizacja obiektu w historycznej części Wyspy Spichrzów i przygotowana zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi elewacja, która nawiązuje do tradycyjnej zabudowy w tej okolicy, czynią tą realizację naprawdę wyjątkową, a co za tym idzie trudniejszą w realizacji
– wyjaśnia przedstawiciel spółki operator ARP.
Przypomnijmy, że Porta Mare to pięciokondygnacyjny obiekt składający się z siedmiu pozornie odrębnych segmentów architektonicznych. Na parterze znajdziemy obiekty handlowe i usługowe oraz przestrzeń gastronomiczną dla restauracji. Na środkowych kondygnacjach przewidziano zróżnicowaną wielkościowo powierzchnię biurową, w której odnajdą się zarówno duże firmy, jak i przedsiębiorcy indywidualni. Na ostatnim piętrze znajdzie się hotel, którego uruchomienie ma wzmocnić turystyczny potencjał Elbląga.
Prowadzone są już rozmowy z przyszłymi najemcami. Bliskość starówki i lokalizacja oraz ciekawa bryła architektoniczna wydają się być atrakcyjne zarówno z perspektywy potencjalnych klientów, turystów, jak i przedsiębiorców.
- Ze względu na toczące się rozmowy i w zgodzie z zasadą poufności, nie możemy jeszcze ujawniać szczegółów, ale jesteśmy przekonani, że Porta Mare stanie się znaczącym punktem na mapie lokalnej przedsiębiorczości Elbląga
– dodaje przedstawiciel spółki operator ARP.
Planowane zakończenie prac budowlanych przy bryle budynku oraz odbiory związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przewidziane są na styczeń 2025 roku. Wtedy też rozpoczną się prace wykończeniowe we wnętrzach i będą przekazywane powierzchnie pierwszym najemcom.
ZOBACZ JAK OBECNIE WYGLĄDA INWESTYCJA:
AG
Napisz komentarz
Komentarze