Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Młodzież z Gdyni dogoniła Elbasket

Trzeci mecz i trzecia porażka. Energa Basketball Elbląg nie dała rady Enerdze GAK Gdynia i nadal czeka na swoje zwycięstwo w drugiej lidze. Znakomity mecz rozegrał Dominik Pawlak, zdobywca 23 punktów i double-double.

Autor: Michał Libuda

Początek meczu znów naszym koszykarzom nie wyszedł. Prowadzili 6:4 w 6 minucie, po trafieniu Przemysława Zamojskiego. Jednak w kolejnych minutach skuteczność elblążan nie była najlepsza. Nie zdobyli do końca kwarty ani jednego punktu! A gospodarze popisali się trójką i następnymi celnymi próbami. 13:6.

Elbasket nie poddaje się, to wszyscy wiemy, więc gonił. Druga odsłona zaczęła się od trafień Pawła Budzińskiego i trójki Przemysława Zamojskiego. Później swój koncert rozpoczął Dominik Pawlak. Cztery z rzędu celne trafienia dla Basketball, w sumie wtedy 8 punktów. On pociągnął gości w tej kwarcie. W 8 minucie 17:27 po rzucie z dystansu Kacpra Jastrzębskiego. Gdynia nie próżnowała i wykorzystała swój lepszy moment. Mecz nadal na styku.

Trzecia część rozpoczęła się od trójki Przemka Zamojskiego i dwóch oczek Kacpra Jastrzębskiego. Gdynia dogoniła Energę, bo mnożyły się straty zespołu trenera Arkadiusza Majewskiego i kontry miejscowych. Gdynia odpowiedziała akcją dwu punktową, potem Kacper Ponitka trafił za trzy. Skuteczne bloki i końcowy kosz Przemysława Zamojskiego dawał minimalne prowadzenie.

W 3 minucie czwartej kwarty Gdynia je zniwelowała, gdy Kornel Wieczerzak trafił z daleka. GAK objęło prowadzenie i nie dało się dogonić. Wpływ na to miały nieskuteczne akcje elblążan. Rzuty nie wpadały, a kilka takich akcji wystarczyło, aby Gdynia zamieniała te błędy na swoje punkty. Nadzieję dały celne rzuty wolne Przemysława Zamojskiego jednak GAK zrewanżowało się jednym trafieniem. Czasu na odrabianie dystansu było coraz mniej, ale na 30 sekund przed końcem, po indywidualnej akcji, dwa oczka zdobył Piotr Prokurat. 64-63.

Gdynia miała piłkę i Cezary Zabrocki trafił za dwa punkty, rozstrzygając ten pojedynek. A był to mecz do wygrania. Kolejny, w tym sezonie. Oba zespoły grały na słabej, około 38%, skuteczności rzutów. Celność Elbasket za trzy punkty była na poziomie 17%. W kadrze Gdyni punkty zdobywało o dwóch graczy więcej.

Najlepszym w naszych barwach był Dominik Pawlak, zdobywca 23 punktów, 10 zbiórek i rzucający z celnością 83%.

Energa GAK Gdynia – Energa Basketball Elbląg 66:63 (13:6, 14:23, 22:23, 17:11)

Energa Basketball Elbląg: Pawlak 23, Prokurat 12, Zamojski 12, Jastrzebski 11, Budziński 4, Szarszewski 1, Lebiedziński, Niburski