Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Pucharowe derby dla Olsztyna (galeria)

Mimo ambitnej postawy i wzmocnień z pierwszej drużyny, Olimpia III Elbląg przegrała przy Agrykola z trzecioligowym Stomilem Olsztyn 1:3 (0:1), w 1/16 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Goście wykorzystali dwa rzuty karne, a na trybunach pojawiał się kilkudziesięcio osobowa grupa fanów z Olsztyna. Kibiców miejscowych także było całkiem sporo, ale w sumie frekwencja zbyt duża nie była. Na boisku rywal był jednak do pokonania.

Autor: Michał Libuda/ Olimpia Elbląg

Trzeci zespół elblążan występuje w Klasie Okręgowej, czyli o dwa poziomy niżej od olsztynian. Faworyt był wiadomy, ale młodzież Olimpii, wzmocniona kilkoma doświadczonymi kolegami, zagrała przyzwoicie i mogła, z odrobiną szczęścia, awansować. Stomil zagrał przeciętnie, ale wystąpił w okrojonym składzie. Okazał się jednak bardziej skuteczny i nie popełniał kluczowych błędów.

Przyjezdni szybko zdobyli gola. W 15 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Adam Paliwoda i głową skierował piłkę do bramki. Olimpia odgryzała się kilkoma zrywami, ale strzały z dystansu były niecelne, lub brakowało wykorzystania błędów bramkarza.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu gospodarzy. W 61 minucie Kacper Łaszak wykorzystał przedłużenie piłki po wrzutce Radosława Stępnia z narożnika boiska i głową wyrównał. Natomiast po chwili sprokurował rzut karny, gdy wślizgiem i niestety ręką, zablokował dośrodkowanie, w szesnastce elblążan. Tamaz Babunadze dał prowadzenie gościom. Olimpia atakowała, Radosław Stępień trafił, po rykoszecie, w poprzeczkę z rzutu wolnego. Potem kolejne akcje jednak nie dały efektów. Wynik ustalił, po nieprzepisowym zagraniu defensora w polu karnym, Mateusz Jońca.

Olimpia III odpadła z wojewódzkiego Pucharu. W grze jest nadal obrońca tego trofeum, czyli Concordia Elbląg. Drużyna trenera Marcina Szwedy pokonała na wyjeździe A-klasowy LKS Różnowo 1:0 i zagra na wiosnę w 1/8 finału.

Olimpia III Elbląg – Stomil Olsztyn 1:3 (0:1)

0:1 – Paliwoda 15;, 1:1 – Łaszak 61’, 1:2 – Babunadze 70 – k., 1:3 – Jońca 90’ – k.

Olimpia III Elbląg: Tułowiecki – Piróg, Koziełło, Stępień, Tiahlo, Kryński (67’ Jasiński), Berdyczko, Dzierzkiewicz (67’ Łabecki), Yatsenko (46’ Furmański), Łaszak (86’ Prystupa), Sikora