Festiwal upłynął w tempie wyznaczonym przez pieśni ze Śpiewników domowych (zaaranżowane przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego), które wypełniły gotyckie kościoła Pasłęka, Elbląga i Krzyżanowa. Szczypta liryzmu, odrobina nostalgii, nuta romantyzmu – tak skomponowana muzyczna uczta zaspokoiła gusta wszystkich melomanów. Dowodem wielominutowe owacje i trzykrotny bis, którym nasza Orkiestra i jej goście zwieńczyli każdy koncert. Jak zapewniła Kasia Moś, „to dopiero wstęp do naszej przygody ze Stanisławem Moniuszką, którą - jestem przekonana - jeszcze nie raz przeżyjemy z Elbląską Orkiestrą Kameralną”. Nic dodać, nic ująć.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować sponsorom, partnerom i patronom medialnym zaangażowanym w realizację Festiwalu, w szczególności firmom Meble Wójcik, Metal Expert, Toyota Knedler, Gminie Pasłęk, Gminie Stare Pole, Pasłęckiemu Ośrodkowi Kultury, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu Stare Pole, Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS, Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Instytutowi Muzyki i Tańca, Polskiemu Wydawnictwu Muzycznemu, Diecezji Elbląskiej, Parafii pw. św. Mikołaja w Elblągu, Parafii pw. św. Józefa w Pasłęku, Parafii pw. św. Barbary w Krzyżanowie, portalowi portEl.pl, Truso TV, Dziennikowi Elbląskiemu, IBC Capital, Polmic.pl i RMF Classic.
Szczególne podziękowania kierujemy do melomanów, którzy uświetnili Festiwal swoją obecnością. Dzięki Państwu zaangażowaniu „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” osiągnęła status muzycznej wizytówki miasta i regionu, bez której nie sposób sobie wyobrazić lokalnego życia kulturalnego. Kościoły wypełnione po brzegi to dla nas najważniejsza motywacja do nieustannego rozwijania idei Festiwalu. Do zobaczenia za rok.
- Elbląska Orkiestra Kameralna
Napisz komentarz
Komentarze