Sylwia Ostrowska jest franczyzobiorczynią sklepu Żabka w Elblągu od blisko roku. Jak wspomina: –Nie miałam żadnego doświadczenia w handlu. Przez dłuższy czas pracowałam w banku, a dalej, po ukończeniu kolejnych kierunków studiów, jako doradca zawodowy. W pewnym momencie zapragnęłam jakiejś zmiany. Podczas ubiegłorocznych wakacji poznałam osoby, które prowadzą w Warszawie sklepy pod szyldem Żabki. Dowiedziałam się od nich bardzo dużo na temat tego biznesu franczyzowego. Mogę powiedzieć, że zainspirowali mnie. Zastanawiałam się przez jakiś czas, czy dam radę, analizowałam mocne i słabe strony takiej działalności, a także inne możliwości biznesowe. Finalnie przekonała mnie oferta Żabki z niskim wkładem własnym i postanowiłam spróbować przejść na swoje pod jej logo.
Franczyza – zyskaj wiele!
Nowi franczyzobiorcy otrzymują do prowadzenia sklep w lokalu wynajętym i dostosowanym przez sieć. Jest on także przez nią wyposażany w niezbędny sprzęt, meble i monitoring, a także w asortyment produktowy.
Franczyzobiorcy objęci są unikatowym, zbiorowym ubezpieczeniem “Polisą na biznes”, która zapewnienia im komfort i ich ochronę w przypadku zakończenia biznesu z ujemnym saldem finansowym. Działalność w modelu franczyzowym daje znacznie większe poczucie bezpieczeństwa, a osiągane wyniki finansowe uzależnione są od zaangażowania i aktywności przedsiębiorcy. Pomiędzy styczniem a majem 2023 r. w skali kraju ponad 77% franczyzobiorców Żabki osiągnęło miesięczny przychód w wysokości 24 tys. zł lub więcej.
Mają oni też możliwość korzystania ze wsparcia technicznego, serwisowego, IT czy logistycznego z bezpośrednimi dostawami towaru do sklepów z centrów logistycznych sieci. Ta ostatnia zaopatruje ich również w szereg nowoczesnych narzędzi, takich jak aplikacja Cyberstore, umożliwiająca zdalne zarządzanie placówkami przy użyciu smartfona z internetem. Dzięki dostępowi do niej mogą w łatwy i szybki sposób składać zamówienia, zweryfikować termin kolejnej dostawy czy generować różne raporty. Już na etapie rekrutacji, a następnie przez cały okres współpracy, korzystają z bogatego pakietu szkoleń poświęconych tematom HR, sprzedaży czy finansom.
Jak zostać franczyzobiorcą Żabki?
Przede wszystkim warto być zmotywowanym, ambitnym i pracowitym. Należy skontaktować się z przedstawicielami sieci poprzez specjalny formularz: https://www.zabka.pl/franczyza. Następnie konieczne jest przejście procesu rekrutacji, w tym szkoleń w sklepie trenerskim, przygotowujących do prowadzenia biznesu franczyzowego z Żabką. Niezbędnym wymogiem jest założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wymagany wkład własny wynosi ok. 5 tys. zł, i jest przeznaczany na zakup kasy fiskalnej oraz koncesji.
- Pierwsze trzy miesiące były dla mnie czasem wytężonej pracy. Zależało mi na tym, aby jak najlepiej wdrożyć się w rolę franczyzobiorczyni. Oczywiście niezwykle ważne było przy tym wsparcie oferowane przez sieć - szkolenia początkowe, jeszcze w procesie rekrutacji, a dalej wsparcie partnera ds. sprzedaży. Przez początkowy okres trzeba dać z siebie więcej niż 100 proc. W tym biznesie kluczowe są takie aspekty jak: predyspozycje do zarządzania biznesem i zespołem, bycie dobrym szefem oraz świadomość pracy. Niezwykle cieszę się, że mam super pracowników, na których mogę polegać - zaznacza Sylwia Ostrowska.
Więcej informacji znajdziesz na: https://www.zabka.pl/franczyza
Napisz komentarz
Komentarze