Funkcjonariusze policji przebadali kobietę na zawartość alkoholu, badanie wykazało, że kobieta jest nietrzeźwa, wydmuchała 2,6 promila. Przypomnijmy, że podczas policyjnej interwencji okazało się, że kobieta jest w ciąży.
W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zapytaliśmy, czy ośrodek zna sytuację kobiety oraz, czy 29-latka pobiera jakieś świadczenia, czekamy w tej sprawie na odpowiedź.
Tymczasem na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego możemy przeczytać o negatywnych skutkach spożywania alkoholu w ciąży:
- "Wpływ alkoholu na zdrowie kobiety jest bardziej szkodliwy. Z wielu badań naukowych, jak i praktyk klinicznych wynika, że szkodliwe jest picie alkoholu w ciąży w każdych ilościach – negatywny wpływ na dziecko ma już jednorazowa, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu w ciąży.
Alkohol wypity przez kobietę dostaje się do organizmu dziecka, poprzez łożysko, wpływając negatywnie na jego rozwój. Pół godziny po wypiciu alkoholu przez matkę jego stężenie we krwi dziecka jest takie samo jak we krwi matki.Do najważniejszych skutków picia alkoholu w ciąży możemy zaliczyć poronienie lub przedwczesny poród, niską waga urodzeniową dziecka, uszkodzenia mózgu (w każdym trymestrze ciąży), zespół ADHD, opóźnienie wzrostu, wady serca, wady nerek, problemy z widzeniem i ze słyszeniem, wystąpienie alkoholowego zespołu płodowego (FAS)."
- czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Łukasz Nosarzewski
Napisz komentarz
Komentarze