Owsiak przyjechał z darem do Elbląga! Dziś, 12 października do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu trafił kolejny dar od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to specjalistyczna karetka „N” (noworodkowa) wyposażona w inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

„Jesteśmy przeszczęśliwi, chcielibyśmy Państwu bardzo podziękować” – powiedziała dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

„Kochana dbaj o to, szefie dbaj o to, bo to jest po prostu piękny samochód” – powiedział Jurek Owsiak do Elżbiety Gelrert, dyrektora szpitala oraz Michała Missana, koordynatora działu ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

„Samochód ma ubezpieczenie na cały rok i przeglądy na 3 lata, także tylko lać paliwo” – dodał Owsiak

Ambulans „N” trafł do Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

– To wspaniała wiadomość – nie ukrywa radości ordynator oddziału lek. neonatolog Barbara Chomik, dodając: – Mogłabym bez końca wymieniać przypadki, kiedy zdrowie, a w wielu przypadkach życie naszych maleńkich pacjentów, udało się uratować tylko dzięki temu, że mieliśmy do dyspozycji sprzęt medyczny oznaczony czerwonym serduszkiem. Tymczasem karetka „N”, z której korzystaliśmy przez ostatnie lata, jest już bardzo wyeksploatowana, w ostatnim czasie coraz częściej zdarzały się jej awarie i usterki.

Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu działa od 20 lat. Jest jednym z zaledwie 10 takich oddziałów (drugim z kolei) w Polsce noszących imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uroczystość nadania oddziałowi imienia WOŚP odbyła się DOKŁADNIE 12 października 2010 roku!

Od 1999 roku do szpitala trafił już sprzęt medyczny od WOŚP o łącznej wartości 2,5 mln zł. Służy on ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych pacjentów głównie na Intensywnej Terapii Noworodka, ale także na Pediatrii czy Otolaryngologii.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze