Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Psia grypa się rozszerza. Strażacy z Pasłęka również na L4!
Społeczeństwo Wydarzenia

Psia grypa się rozszerza. Strażacy z Pasłęka również na L4!

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was, że policjanci z Elbląga masowo biorą zwolnienia L-4, jak się dowiadujemy epidemia się rozszerza i dotyka inne służby ratunkowe.

Policjanci z Elbląga masowo biorą zwolnienia L4, „choroba nie wybiera” i dotknęła zarówno funkcjonariuszy policji z elbląskiej drogówki jak i prewencji.

Z nieoficjalnych informacji jakie do nas docierają wynika, że Komenda Główna zastanawia się, czy o tej sytuacji nie poinformować wojewody. Wojewoda bowiem w tej sytuacji mógłby dla zabezpieczenia miasta zadysponować wojsko. O tym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (artykuł tutaj) Z najnowszych ustaleń wynika, że solidarność z policjantami wyrazili strażacy:

Jak się dowiadujemy Prawie 70% strażaków z JRG 3 w Pasłęku jest również na L-4.

O co chodzi protestującym? O podwyżki, ale realne, tak, aby mundurowe uposażenie pozwalało godnie żyć, rekompensowało trudy służby i było konkurencyjne wobec rynku cywilnego. Liczba wakatów w formacjach mundurowych jest zatrważająca.

Dziś na naszych łamach przedstawialiśmy propozycje resortu MSWiA dla funkcjonariuszy policji(artykuł tutaj), jednak jak mówią w rozmowie z nami policjanci to pozorowane działania rządu – „to propozycje, które już dawno były przedstawiane i które związki odrzuciły już dwa razy” – mówi nam jeden z funkcjonariuszy policji w Elblągu.

List do Ministra

Kierując się dobrem wszystkich policjantów, a także troską o bezpieczeństwo naszych Rodaków, apeluję do Pana o natychmiastowe spotkanie – napisał Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów w liście skierowanym do ministra Joachima Brudzińskiego.

W odpowiedzi szef MSWiA przypomniał na Twitterze swoją propozycję z września. – To kpina! – uważają policjanci.

Zaostrza się konflikt służb z resortem spraw wewnętrznych i administracji. Rafał Jankowski w swoim liście do ministra Brudzińskiego napisał, że „wytrzymałość policjantów właśnie się wyczerpała”.

– Obserwując rozwój bieżącej sytuacji nikt nie ma wątpliwości, że jest to reakcja środowiska policyjnego na pozorowany dialog i brak woli spełnienia postulatów NSZZ Policjantów – twierdzi związkowiec.

Dodał, że „swoje żniwo zbierają dziś ogromne przemęczenie i stres, ale również lekceważenie nawarstwiających się od lat problemów i niespełnione obietnice”.

– Przedstawiciele obecnej władzy obiecywali policjantom godne uposażenia i przywrócenie niesłusznie odebranych uprawnień przez poprzednie rządy. Po trzech latach oczekiwania nadzieja przemieniła się w potężne rozczarowanie” – czytamy w liście.

Jak ocenił Jankowski, uposażenia policjantów są „upokarzająco niskie”, a zapowiadane reformy nie zostały zrealizowane.

Według niego, również Program Modernizacji nie zmienił materialnej sytuacji policjantów i obciążeń, z którymi się zmagają.

– Obawiam się więc, że jeżeli w najbliższych dniach nasze środowisko nie uzyska jednoznacznej gwarancji na spełnienie naszych postulatów, w słuszność których przecież sam Pan nie wątpi, sytuacja może się skomplikować jeszcze bardziej. W imieniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów wzywam Pana Ministra do osobistego i niezwłocznego podjęcia rozmów – zaapelował Jankowski. Podkreślił, może stawić się w każdym miejscu i o każdej porze.

Brudziński odpowiedział związkowcom na Twitterze. Przypomniał swoje pismo z 25 września z ofertą dodatkowej podwyżki, płatnych nadgodzin, pełnopłatnych zwolnień lekarskich oraz ustępstw związanych z wiekiem emerytalnym skierowane do funkcjonariuszy i dodał, że może warto przypomnieć (WSZYSTKIM), że ta oferta jest cały czas aktualna”.

Protest służb mundurowych trwa lipca. Policjanci domagają się m.in. podwyżki wynagrodzeń o 650 zł, płatnych nadgodzin, reformy systemu emerytalnego (powrotu do wcześniejszych, korzystniejszych dla funkcjonariuszy warunków).

Akcja protestacyjna zaczęła się od oflagowania komisariatów i jednostek. Policjanci od kilku miesięcy nie wypisują mandatów za drobniejsze wykroczenia. Na początku października ulicami stolicy przeszła manifestacja służb mundurowych.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

RSS Meks Blog

 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) 11/09/2018
  What could be the top of the top WordPress calendar plugins you can start using today, even as a non-techies? Here are our 16 recommendations. The post Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.