Śmiertelny wypadek w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego. Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze z Nowego Dworu do Nowego Stawu w pobliżu miejscowości Brzózki.

Mężczyzna kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką marki Volvo. Pomimo podjętej reanimacji 39-letni mieszkaniec Nowego Stawu zmarł. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W środę (10 października br.) około godziny 13.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze z Nowego Dworu do Nowego Stawu w pobliżu miejscowości Brzózki. Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, podczas gdy strażacy uwalniali z peugeota zakleszczonego kierowcę. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 39-latek zmarł. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Mundurowi przez ponad 3 godziny kierowali ruchem. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 39-letni mieszkaniec Nowego Stawu kierujący peugeotem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym ciężarowym volvo. Badanie kierowcy ciężarówki wykazało, że był trzeźwy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: Policja w Malborku

Komentarze