Dachowanie taksówki koło cmentarza. Policja apeluje o rozwagę! Dziś, 3 października około godziny 19.00 na ulicy Łęczyckiej doszło do kolizji – samochód dachował.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz straż pożarna, na szczęście nikomu nic się nie stało, strażacy szybko postawili samochód na koła.

Jak powiedział nam pracujący na miejscu funkcjonariusz policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego samochód dachował.

Kierowca oświadczył, że na ulicę wybiegło zwierzę.

Z pewnością kierowcy nie pomogła śliska nawierzchnia, policja apeluje o ostrożność – „szybciej zapada zmrok a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą mokrych liści, które spadają z drzew. Szczególnie niebezpieczne może być hamowanie w momencie, gdy liście zalegają na jednej części pasa. Może to doprowadzić do obrócenia auta. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają o używaniu elementów odblaskowych” – poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

„Warto liczyć się z tym, że jadąc do pracy samochodem możemy napotkać miejsca mokrej i śliskiej nawierzchni” – dodaje komisarz Krzysztof Nowacki.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze