Miała być naszą dumą, a będzie polem na uprawy. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na dzierżawę 11 działek znajdujących się na terenie Modrzewiny z przeznaczeniem na uprawę.

Miasto tłumaczy tą decyzję tym, że tereny nie są wykorzystywane pod inwestycję, dlatego postanowiono wydzierżawić je na 3 lata z przeznaczeniem na uprawę.

Jak się dowiadujemy przetarg odbędzie się już 15 października. Umowa dzierżawy będzie ważna do 31 października 2021 roku.

Opozycja przeciera oczy ze zdumienia – „Proszę, niech mnie ktoś uszczypnie. Tereny inwestycyjne na Modrzewinie zostaną przekazane pod uprawę. To miała być nasza duma, dowód światłości i postępu. Powiedzcie, że to sen, źle zrozumiałam. Mój kochany Elbląg.” – napisała Maria Kasprzycka, kandydatka do sejmiku wojewódzkiego z Koalicji Obywatelskiej.

„Ostatnie 4 lata kadencji Prezydenta Witolda Wróblewskiego upłynęło pod znakiem nic nie robienia w zakresie nowych terenów inwestycyjnych. Teren z dużym potencjałem inwestycyjnym zostanie polem rolnym ? Naprawdę ? Nie zgadzam się. Od razu po wygranych wyborach przystąpię do aktywnego poszukiwania inwestorów i ten teren wróci do oferty Miasta jako inwestycyjny” – skomentował doniesienia medialne Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga.

„To wynik niemocy pozyskiwania inwestorów przez Prezydenta Wróblewskiego, obawiam się, że Elbląg będzie na ustach całej Polski, że obsiewamy tereny inwestycyjne, działania Witolda Wróblewskiego doprowadzają do tego, że po raz kolejny za Elbląg będziemy musieli się wstydzić” – uważa Piotr Opaczewski.

„To, że prezydentowi przez tyle lat nie udało się zapełnić Modrzewiny, to nie znaczy, że się nie da wcale. Będę zabiegał o stworzenie w Elblągu profesjonalnego Centrum Obsługi Inwestorów i Przedsiębiorców – gdzie nie tylko inwestor ale również młody przedsiębiorca otrzyma kompleksową informację i niezbędną pomoc w prowadzeniu biznesu w Elblągu” – dodaje Piotr Opaczewski, lider Porozumienia w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze