Jutro manifestacja służb mundurowych. W proteście wezmą udział policjanci z Elbląga. Postulaty Związku Zawodowego Służb Mundurowych nie zostały spełnione. Nie pomogły w tym działania funkcjonariuszy, czyli odstępowanie od wypisywania mandatów za drobne wykroczenia.

Trwający od początku lipca policyjny protest to sprzeciw wobec pogarszającej się sytuacji materialnej funkcjonariuszy i braków kadrowych w komendach. W województwie śląskim nie ma jednostki, która nie miałaby wakatów, w efekcie mundurowi pracują ponad normę. Związkowcy domagają się także od MSWiA podwyżek w wysokości 650 zł.

Na początku akcji policjanci tylko oflagowali komendy i radiowozy. Potem rozszerzyli protest i zamiast mandatów zaczęli dawać pouczenia.

Strajk „włoski” nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, dlatego już jutro, 2 października w Warszawie odbędzie się manifestacja pracowników służb mundurowych. Na ulicę mają wyjść tysiące policjantów, strażaków, funkcjonariuszy służby więziennej, granicznej i celnej, a także cywilnych pracowników policji. Jak się dowiadujemy wśród protestujących będą również funkcjonariusze policji z Elbląga.

Plan manifestacji

12:00 – rozpoczęcie manifestacji- Plac Zamkowy;
przejście Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki, złożenie petycji; przemówienia
następnie Traktem królewskim, ul. Nowy Świat, przez Plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi na Plac na Rozdrożu;
około godz. 13:30 rozpoczęcie części zasadniczej- przemówienia, happeningi, występy artystyczne, złożenie petycji Premierowi RP;
około godz. 15:30 zakończenie zgromadzenia.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze