Elbląg.18-latek nie nacieszył się zbyt długo zdanym egzaminem na prawo jazdy. Miniona doba przyniosła wyeliminowanie z ruchu drogowego na 3 miesiące trzech kierujących, znacznie przekraczających dozwoloną prędkość.

Policjanci z Wydziału RD mierzyli wczoraj prędkość pojazdów w różnych miejscach Elbląga. Zatrzymano do kontroli m.in. 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Pierwszy: to kierujący volkswagenem 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Jelonki. Prędkość powyżej 100 km/h w miejscu ograniczenia do 50 km/h.

Z kolei 18-latek tak rozpędził swoje audi jadąc ul. Fromborską, że również został zatrzymany do kontroli i ukarany za wykroczenie.

Jeszcze inny mężczyzna tym razem 52-letni rozpędził swojego mercedesa do ponad 100 km/h. Było to w miejscowości Kamionek. Tam policjanci zmierzyli mu prędkość w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Wszyscy wymienieni stracili na 3 miesiące prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze