Zlikwidowano nielegalną krajalnię tytoniu. Krajankę oraz susz tytoniowy o szacunkowej wartości blisko 2 mln. zł ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach. Zabezpieczono maszynę do krojenia tytoniu, urządzenia pomocnicze oraz telefony komórkowe. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Łodzi.

Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach w trakcie prowadzonych czynności służbowych ustalili, że na jednej z posesji w województwie łódzkim działa nielegalna krajalnia tytoniu. 20 września br. wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkroczyli na teren wytwórni. W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono ponad 2 000 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 1 200 kg suszu tytoniowego o łącznej wartości 2 mln zł.

Funkcjonariusze SG na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37-lat w trakcie załadunku worków z krajanką tytoniową, celem ich dalszej dystrybucji. Gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 2,7 mln zł. Mieszkańcom Łodzi zostały przedstawione zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pabianicach nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 200 euro oraz samochód osobowy o szacunkowej wartości 20 tys. zł. Dodatkowo zabezpieczyli 47 tys. zł jako korzyść majątkową pochodzącą z przestępstwa podlegającą przepadkowi.

Dalsze czynności w sprawie, która jest rozwojowa prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Komentarze