Elbląg.Kobieta wjechała na torowisko, nastolatek uderzył rowerem w samochód. 238 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. Podczas minionego weekendu doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych.

Do pierwszego poważnego zdarzenia doszło w piątek, 21 września przed północą na ulicy Browarnej. Kobieta jadąc ulicą Krakusa na skrzyżowaniu z ulicą Browarną zasłabła w wyniku czego wjechała na torowisko i uderzyła w bariery ochronne. Ze złamaną nogą trafiła do szpitala, na bieżąco o tym informowaliśmy tutaj.

Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Marwica. Tam 18-letni rowerzysta jadąc drogą dla rowerów i przejeżdżając przez skrzyżowanie, uderzył w bok osobowego citroena.

„Na skutek zderzenia rowerzysta doznał obrażeń i został przewieziony karetką do szpitala. Uczestników zdarzenia policjanci przebadali alkomatem. Wynik badań to 0,0 promila. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Pasłęka” – poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Weekend w Elblągu w policyjnych statystykach

238 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. To wynik pracy policjantów z ruchu drogowego. Z kolei funkcjonariusze prewencji przeprowadzili 147 interwencji.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze