Starcie z ONR-em na Starym Mieście. Dziś, 22 września w Ratuszu Staromiejskim odbywają się obchody 76 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych, jednym z organizatorów jest ONR, sprzeciwiają się temu między innymi działacze KOD oraz Partii Razem w Elblągu, w tym celu przed Ratuszem Staromiejskim została zorganizowana pikieta.

Podczas pikiety doszło do wymiany zdań między działaczami ONR, a działaczami KOD i Partii Razem. Z jednej strony słyszeliśmy : „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, czy: „a jesienią zamiast liści będą wisieć komuniści”, z drugiej zaś: „Polska wolna od faszyzmu”.

„Zebraliśmy się tu po to żeby zaprotestować przeciwko udostępnianiu sali w gmachu miejskim organizacjom, które są antydemokratyczne, organizacjom, które występują przeciwko polskiej konstytucji i tym wszystkim wartościom, w które wierzą wszyscy ludzie wyznający zasadę wolności, tolerancji i równości” – mówił w rozmowie z nami Robert Koliński, lider partii Razem w Elblągu.

Warto zaznaczyć, że ONR nie został zdelegalizowany i urzędnicy wobec obowiązujących przepisów mieli prawo przyznać salę tej organizacji.

Zdaniem jednak Roberta Kolińskiego ONR przekracza granice tolerancji i jako organizacja antydemokratyczna takiej zgody od UM uzyskać nie powinna, „Zbliżają się wybory, a ONR to żołnierze PiS-u, który wsparł bardzo mocno organizowane przez nich dzisiaj wydarzenie” – uważa Robert Koliński.

Zarówno pikieta KOD i Partii Razem jak i obchody 76 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych poza utarczkami słownymi odbyły się w spokoju.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze