„300 nowych mieszkań w Elblągu”. Za nami konwencja wyborcza Jerzego Wilka. Dziś, 21 września w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się konwencja wyborcza kandydata na prezydenta Elbląga Jerzego Wilka.

Konwencję prowadziła Monika Borzdyńska, na której zostali przedstawieni kandydaci na radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz program wyborczy.

Głos na konwencji zabrał Piotr Opaczewski, lider partii Porozumienie, która wchodzi w skład Zjednoczonej prawicy – „Jestem republikaninem, wiele osób pyta mnie dlaczego razem startujemy z PiS-em twierdząc, że wartości republikańskie kłócą się z programem PiSu- co nie jest prawdą. Przez wiele lat nie było rządu, który był tak blisko wartościom republikańskim jak rząd Zjednoczonej Prawicy. To rząd Zjednoczonej Prawicy obniża podatki dla przedsiębiorstw i wprowadza konstytucję dla biznesu. Dziś kiedy zadaje sobie pytanie, czy możemy zbudować republikański Elbląg, czyli Elbląg przyjazny przedsiębiorcom, Elbląg przyjazny młodym ludziom, to odpowiadam tak możemy, dlatego popieramy kandydaturę Jerzego Wilka na prezydenta Elbląga” – mówił Piotr Opaczewski.

„Za kadencji Witolda Wróblewskiego wyjechało z Elbląga kilka tysięcy mieszkańców, z takiego gospodarza nie możemy być zadowoleni, młodzież jest gotowa na zmiany i tych zmian chce, Młoda Prawica w pełni popiera Jerzego Wilka na prezydenta Elbląga” – mówił z kolei Michał Rutkowski, lider Młodej Prawicy w Elblągu.

Jerzy Wilk przedstawił założenia programowe z różnych dziedzin życia: kultury, sportu, rekreacji, turystyki, przedsiębiorczości oraz polityki społecznej.

Jerzy Wilk zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem to w ciągu swojej 5-letniej kadencji wybuduje 300 nowych, tanich mieszkań, w ramach inwestycji kandydat PiS będzie chciał podjąć działania w celu budowy obwodnicy północnej Elbląga – Z Modrzewiny do (siódemki) Kazimierzowa. Naszą uwagę przykuł również uwagę program „zielonej fali” – chodzi zsynchronizowanie organizacji świetlnej w Elblągu.

Jerzy Wilk chciałby także ożywić teren Starego Miasta i Wyspę Spichrzów, co się wiąże z zagospodarowaniem terenu wzdłuż rzeki Elbląg.

Kandydat PiS na prezydenta Elbląga podczas konwencji zapowiedział, że doprowadzi do rewitalizacji Lasu Bażantarnia – na polanie miałby powstać plac zabaw dla rodzin, na wzór tego w Pasłęku.

Wybory samorządowe odbędą się już 21 października.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze