Mieszkaniec Elbląga narozrabiał w Gdańsku. W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego jedenaście osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem, motorowerem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,5 promila.

Wśród tych osób był 36-latek z Gdańska, który pod wpływem 2,5 promila spowodował kolizję drogową, a także 20-letni mieszkaniec Elbląga, który wjechał w znak drogowy mając w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w weekend, w ręce policjantów wpadło dwóch nietrzeźwych sprawców kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek rano na ul. Kołobrzeskiej.

Policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację, że na tej ulicy doszło do kolizji. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 20-letni kierowca renault clio nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewe pobocze uderzając w barierę oddzielającą jezdnię i w znak drogowy.

Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji, policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Alkomat pokazał, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Źródło: Policja w Gdańsku

 

Komentarze