Prawda wyszła na jaw po pogrzebie! Śledczy ujawnili sprawcę śmierci 38-letniego mężczyzny. Jak wynika z ustaleń śledczych 11 sierpnia 2018 roku w Braniewie doszło do kłótni między mężczyznami, Damian L. wówczas pobił 38-latka, który zmarł kilkanaście dni później.

Informacja o kłótni do, której doszło 11 sierpnia między mężczyznami ujrzała światło dzienne dopiero po pogrzebie, w celu potwierdzenia tej informacji na początku września została przeprowadzona ekshumacja.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Elblągu mężczyzna doznał rozległych obrażeń ciała stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i w efekcie tych obrażeń zmarł.

„W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności ujawniono okoliczności czynu oraz jego sprawcę. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Braniewie zastosował wobec podejrzanego o czyn z art 156 § 1 pkt 2 kk w zw z art 156 § 3 kk tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Postępowanie pozostaje w toku” – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze