Partia Razem w Elblągu nie poprze Wróblewskiego za próbę zniszczenia kąpieliska miejskiego! Lewica w Elblągu nie jest jednomyślna w poparciu Witolda Wróblewskiego, Partia Razem w przeciwieństwie do SLD nie zamierza poprzeć Witolda Wróblewskiego na prezydenta Elbląga.

„Na przeszkodzie ku poparciu obecnego prezydenta i kandydata W. Wróblewskiego stoi m.in. sprawa nieszczęsnego kąpieliska miejskiego, które chce on zniszczyć i odebrać teren mieszkańcom przekazując go niezidentyfikowanemu i do dziś nieokreślonemu „inwestorowi prywatnemu”. Jeśli pogląd Witolda Wróblewskiego w tej sprawie się nie zmieni, to wygląda na to, że w tych wyborach poprzemy w Elblągu wyłącznie naszych kandydatów do sejmiku samorządowego oraz, być może, niektórych, co rozsądniejszych kandydatów na radnych miejskich” – powiedział w rozmowie z nami Robert Koliński, lider Partii Razem w Elblągu oraz kandydat tej partii do sejmiku wojewódzkiego.

Poparcie Witoldowi Wróblewskiemu okazała inna lewicowa partia w naszym mieście – Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD jednak porozumiało się z Witoldem Wróblewskim wyłącznie w kwestiach prezydentury, bowiem listy kandydatów na radnych Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawi własne, konkurencyjne do list Witolda Wróblewskiego, ten rozkrok może SLD dużo kosztować.

„SLD nie miało najmniejszego zamiaru walczyć o prezydenturę i wynik w Elblągu, bo obiecane przez ratusz posadki załatwiły sprawę. Tam już po prostu nic nikomu się nie chce” – uważa Robert Koliński.

Warto zauważyć, że od Sojuszu Lewicy Demokratycznej odwróciła się również kandydatka tej partii na premiera Barbara Nowacka, która w programie „Fakty po Faktach na antenie TVN24 mówiła o SLD tak: „Nie jestem w stanie pamiętając jak wyglądały lata PRL-u obronić dorobku PRL. Dziś SLD kieruje się wyłącznie tylko do tego elektoratu w dodatku nie patrząc, że świat się zmienił i elektorat też często kwestionuje swoje dawniejsze wybory, nie jestem w stanie stać się miłośniczką i gloryfikatorką PRL-u.”

Barbara Nowacka w wyborach samorządowych postanowiła wstąpić do Koalicji Obywatelskiej.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze