Obywatelskie zatrzymanie na Płk Dąbka. Kierowca miał ponad 3 promile! Wśród kontrolowanych kierowców, niechlubnym rekordzistą okazał się 26-latek kierujący fordem fiestą.

Mężczyzna miał 3,1 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez innego kierowcę i przekazany policjantom. Sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę po godzinie 20 na ulicy Płk. Dąbka.

Jeden z kierowców zauważył nietrzeźwego na stacji paliw. Wyrwał mu kluczyki i wezwał patrol policji. Pijany trafił do policyjnego aresztu.

Policyjne podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci interweniowali 160 razy, przewieźli 16 osób do wytrzeźwienia oraz przebadali 750 kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców oraz 7 bez uprawnień. Były 22 kolizje. Nie było wypadku drogowego. Był natomiast tragiczny wypadek przy pracach polowych, w którym zginął mężczyzna.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniona sobotę (8 września) około godziny 13 w miejscowości Sokółka gmina Pasłęk. 26-letni operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika, który zginął na miejscu.

Kierowca maszyny był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i może odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Komentarze