Elbląg dla Ciebie. Missan przedstawił sześciopak dla Elbląga. W minioną sobotę w Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, dziś na briefingu prasowym Michał Missan, kandydat na prezydenta Elbląga przedstawił hasło wyborcze Koalicji Obywatelskiej oraz swoje własne.

„Wszystko w Twoich rękach” – z takim hasłem do wyborów samorządowych idzie Koalicja Obywatelska. Na sobotniej konwencji wyborczej został ogłoszony ogólnopolski program dla samorządów, program zawiera 6 elementów: zdrowe powietrze – Polska bez smogu, jeden gospodarz regionu, Polska seniora-troska i aktywność, edukacja przyszłości – szkoła bez chaosu, darmowy bilet dla uczniów oraz orliki, schetynówki, drogi rowerowe. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Koalicja Obywatelska oprócz ogólnopolskiego programu opracowała 16 programów regionalnych, w tym program dla Warmii i Mazur. Michał Missan wymienił elementy programu, które związane są z Elblągiem: zabezpieczenie przeciwpowodziowe, większa rola Elbląga w gospodarce, opieka nad dziećmi z autyzmem oraz program in-vitro.

Michał Missan przedstawił również sześciopak dla Elbląga, znajduje się w nim:

– partnerstwo dla biznesu
– urzędy i instytucje przyjazne dla mieszkańców
– integracja międzypokoleniowa
– kultura, edukacja, promocja
– komunikacja miejska dostosowana do potrzeb mieszkańców
– powszechny sport i aktywna rekreacja

„Elbląg dla Ciebie „- to z kolei osobiste hasło Michała Missana, kandydata na prezydenta z Elbląga.

„Należy pamiętać, że wszystko to co będzie działo się w sejmiku jest przekładane na miasta i gminy, a nam zależy by Elbląg i jego otoczenie dorównywało Olsztynowi, a w niektórych dziedzinach także go przerastało ” – podkreśliła Grażyna Kluge, dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu oraz kandydatka do sejmiku wojewódzkiego.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze