23-letni kierujący i niebezpieczny manewr na Warszawskiej. Policjanci z patrolu motocyklowego zauważyli poważne wykroczenie, którego dopuścił się mężczyzna kierujący peugeotem partnerem. Chwilę później zatrzymali go do kontroli drogowej i… zatrzymali prawo jazdy.

Powodem niebezpiecznego zachowania była próba wyprzedzenia na raz, dwóch aut ciężarowych, pomiędzy którymi był dodatkowo samochód osobowy. Wszystko to odbywało się na ul. Warszawskiej w Elblągu, a więc w miejscu, gdzie szerokość jezdni oraz jej długość nie pozwalają na tego typu manewry. Tak też stało się w wymienionym przypadku.

Kierujący peugeotem, jadąc ul. Warszawską w stronę ul. Radomskiej, wjechał na przeciwległy pas i próbował wyprzedzić wspomniane 3 pojazdy. Z przeciwka jechał samochód osobowy.

Kierowca, widząc śmiałka w peugeocie zatrzymał swój pojazd, aby uniknąć czołowego zderzenia. Z kolei kierujący peugeotem partnerem postanowił hamować i jednocześnie wjechać na chodnik, by uniknąć kolizji na nie swoim pasie ruchu.

Całą sytuację widzieli policjanci z patrolu drogowego na motocyklach. Ruszyli za autem i chwilę później przeprowadzili jego kontrolę.

23-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia na drodze. Skierowano też wniosek o ukaranie do sądu. Sąd zdecyduje również na jaki czas zostanie zatrzymane mu prawo jazdy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze