Zatory na s7 i nieszczęsne rondo w Kazimierzowie

0
2154

Zatory na s7 i nieszczęsne rondo w Kazimierzowie. W pierwszym tygodniu sierpnia na polskich drogach doszło do 800 wypadków w ruchu drogowym. W okolicach Elbląga w tym czasie mieliśmy 18 zdarzeń drogowych dwa z nich niestety były śmiertelne.

– „Naszym zmartwieniem są również duże zatory na S-7, tworzące się głownie w piątki i soboty ” – mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Problem korków, a szczególnie ronda w Kazimierzowie dostrzega również radny Michał Missan, który w tej sprawie będzie prosił o interwencję senatora Jerzego Wcisły:

„Niestety sytuacja na wyjeździe w Kazimierzowie na DK7, szczególnie w sezonie letnim, nie wróciła do normy. Ostatnio kilkukrotnie karetka na sygnale stała w korku. Nie można było wydostać się z Elbląga w kierunku Gdańska z ciężko chorym na pokładzie ambulansu. Czy ktoś jest w stanie pomóc w tej sprawie? Czy władze miasta nie widzą tego problemu? Jak napiszę interpelację, to dostanę odpowiedź po kilku tygodniach, a czas ucieknie. Poprosiłem więc o wsparcie w tej sprawie Senatora RP Jerzy Wcisła. Mam nadzieję, że autorytet Parlamentarzysty pomoże” – poinformował Michał Missan ,Przewodniczący Klubu Radnych PO.

„Rzeczywiście, sytuacja na którą zwraca uwagę przew. Klubu Radnych PO Michał Missan jest dramatyczna. To już nie tylko sprawa dyskomfortu, ale naszego bezpieczeństwa. Oczywiście, będziemy razem z poseł Elżbietą Gelert interweniowali” – odpowiedział senator Jerzy Wcisła.

Jak widać problem dostrzega zarówno radny Michał Missan jak i elbląska policja, szkoda, że problemu nie widzi miasto.

Do tematu powrócimy!

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze