Kradł ludzkie szczątki z cmentarzy w Elblągu i Trójmieście. Nie pójdzie do więzienia

0
1017

Kradł ludzkie szczątki z cmentarzy w Elblągu i Trójmieście. Nie pójdzie do więzienia. 54-letni mieszkaniec Gdańska, który został zatrzymany pod koniec ubiegłego roku w związku z kradzieżą ludzkich szczątek z cmentarzy nie pójdzie do więzienia.

7 listopada 2017 roku gdańska policja zatrzymała 54-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież szczątków ludzkich z pomorskich nekropolii.

54-letni mieszkaniec Gdańska podejrzewany jest o kradzież szczątków ludzkich z pomorskich nekropolii. 54-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z kradzieżami szczątków ludzkich do których dochodziło na pomorskich cmentarzach Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę policjantów, którzy mieli rozwiązać tą sprawę.

Efektem ich wielomiesięcznej pracy było zatrzymanie mężczyzny, do którego doszło 7 listopada. Około godziny 13:00 policyjni antyterroryści w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o te kradzieże.

Po zakończeniu śledztwa gdańska prokuratura chce złożyć wniosek o skierowanie mężczyzny na pobyt w zamknięty zakładzie psychiatrycznym.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze