Urzędnicy w Elblągu do piątku będą pracować krócej!

0
1168

Urzędnicy w Elblągu do piątku będą pracować krócej! Urząd Miasta w Elblągu będzie pracować krócej, ma to związek z upałami.

„Informujemy mieszkańców, że w związku z utrzymującymi się upałami i prognozami pogody, wskazującymi na wzrost temperatur powietrza, Urząd Miejski w Elblągu w dniach od 8 do 10 sierpnia br. będzie czynny w godzinach od 7.30 do 14.00” – poinformował nas dziś Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpłatnie pracownikom w upalnie dni napoje. Napoje pracodawca musi zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, czyli wtedy, kiedy temperatura powietrza wynosi więcej niż 25°C dla pracowników pracujących na otwartej powierzchni lub 28°C dla pracowników pracujących wykonującym w zamkniętych pomieszczeniach.

Napoje muszą być ogólnie dostępne w ciągu całej zmiany pracowników.

Przepisy prawa nie nakładają na pracodawcę obowiązku skracanie pracownikom czasu pracy w upalne dni. Jednak nie istnieje w tym zakresie żaden zakaz prawny i pracodawcy dobrowolnie mogą w swoich zakładach pracy skracać dzień pracy w upały.

Pracodawcy mogą pozwolić pracownikom na wcześniejsze zakończenie pracy lub mogą wprowadzić dodatkowe przerwy w pracy, w czasie największych upałów.

W przypadku, kiedy pracodawcy zdecydują się na skrócenie czasu pracy lub wprowadzenie dodatkowych przerwy w czasie pracy, muszą pamiętać, że nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia za pracę.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze