Policja w Elblągu: Mężczyzna nie figurował w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

0
3106

Policja w Elblągu: Mężczyzna nie figurował w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Mężczyzna, który bardzo podejrzanie zachowywał się wobec dziecka został sprawdzony przez policję w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, jego nazwisko tam jednak nie figurowało.

Przypomnijmy, chodzi o sytuację na Jaśminowej, tam dwa dni temu kobieta była świadkiem jak jeden z mężczyzn trzymał na kolanach dziecko – „chłopiec miał zwieszoną głowę i ten facet go mocno przytulał . Przechodząc obok nich usłyszałam jak ten co go trzymał mówił: nie wolno ci nic powiedzieć mamie ani tacie, bo wujek… reszty nie usłyszałam, a ten drugi podał chłopcu papierosa, wtedy podbiegłam do nich i kazałam uciekać dziecku i zaczęłam krzyczeć do ludzi, którzy stali przy hotelowcu, czemu nie reagują jak pedofil trzyma dziecko” – opisywała sytuację Pani Magdalena. (Jej historię możecie przeczytać klikając tutaj)

W tej sprawie głos zabrała policja w Elblągu:

„Odebraliśmy zgłoszenie w miniony poniedziałek. Z relacji świadka wynikało, że dwóch mężczyzn dziwnie się zachowywało, jeden z nich miał częstować dziecko cukierkami. Po przyjeździe funkcjonariuszy policji na miejsce okazało się, że obaj byli pijani. Jeden z tych mężczyzn został zawieziony na izbę wytrzeźwień – poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

„Mężczyzna został również sprawdzony przez funkcjonariuszy policji w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Nie figurował w tej bazie. Po spędzeniu nocy w policyjnej izbie wytrzeźwień został wypuszczony. W ocenie policjantów jego czyn kwalifikował się jedynie do takiego zatrzymania ” – dodaje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze