Pacjenci szpitala już tu nie zaparkują. Dziś pojawiły się znaki

0
1481
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Pacjenci szpitala już tu nie zaparkują. Dziś pojawiły się znaki. Dziś, 7 sierpnia drogowcy postawili z obu stron ulicy Waryńskiego znaki „zakaz postoju”, a jest to wynikiem prośby i złożonego wniosku mieszkańców tej ulicy do Urzędu Miasta.

„Informujemy, że po analizie sytuacji na ulicy Waryńskiego podjęta została decyzja o ograniczeniu na tej ulicy parkowania pojazdów. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Odlewników do skrzyżowania z ulicą Marymoncką zostaną ustawione po obu stronach znaki B-35 – „zakaz postoju”. Prace z tym związane zostaną wykonane w sierpniu br.” – wskazywał w lipcu w odpowiedzi do wnioskodawców Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Jak zapowiedział, tak się stało, dziś, 7 sierpnia drogowcy ustawili po obu stronach znaki „zakaz postoju”

Przypomnijmy, problem powstał w momencie kiedy na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zaczął obowiązywać płatny parking, pacjenci oraz sami pracownicy szpitala postanowili uciec od płacenia i zaczęli stawiać możliwie najbliżej szpitala.

Najbardziej atrakcyjnym miejscem okazał się parking sklepu „Biedronka” przy ulicy Królewieckiej oraz właśnie ulica Waryńskiego.

Pacjenci oraz sami pracownicy szpitala od dziś będą musieli znaleźć inne miejsce postoju, części z nich udało dziś się jeszcze udało postawić samochód przed postawieniem znaku.

Kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w rozmowie z nami przypomina, że niezastosowanie się do znaku B-35 „zakaz postoju” grozi mandatem karnym w wysokości 100 zł oraz 1 pkt. karnym.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze