Tragiczna sobota w Krynicy Morskiej, utonęło dwóch mężczyzn

0
1576

Tragiczna sobota w Krynicy Morskiej, utonęło dwóch mężczyzn. Dwóch mężczyzn zaginęło w sobotę na niestrzeżonej plaży na Mierzei Wiślanej. Jeden z nich został wyłowiony z morza przez turystów. Zmarł w trakcie reanimacji. Drugiego do wieczora nie odnaleziono.

Zaginięcie dwóch mężczyzn w wieku 55 i 37 lat zgłoszono o godzinie 14.46 w Nowej Karczmie (potocznie także Piaski, część Krynicy Morskiej) w województwie pomorskim. Obaj pochodzili z Grudziądza i byli ze sobą spokrewnieni. Przebywali nad morzem ze swoimi żonami. Czas spędzali nie niestrzeżonej plaży.

Nieudana reanimacja

55-latek został wyłowiony z morza przez turystów, którzy rozpoczęli resuscytację. Po przyjeździe pogotowia, reanimację przejęli ratownicy medyczni. Trwała prawie godzinę, lecz mężczyzna zmarł. Do wieczora w sobotę nie udało się odnaleźć drugiego z zaginionych.

Tragiczny bilans utonięć

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podaje na Twitterze, że w sobotę utopiło się aż 14 osób. „Niestety jest to tragiczny tegoroczny rekord” – napisano. RCB apeluje o ostrożność nad wodą. Bilans utonięć w tym sezonie to 281 osób.

Źródło: TVN24

Reklamy

Komentarze