Wspólna operacja celników z Elbląga, Gdyni i Kwidzyna na terenie Malborka. Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Kwidzynie, Gdyni oraz Elblągu przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

W malborskich lokalach rozrywkowych mundurowi zabezpieczyli 19 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów do gier. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

Od ubiegłego tygodnia policjanci wydziału kryminalnego malborskiej komendy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami oddziałów celnych w Kwidzynie, Gdyni oraz Elblągu prowadzili na terenie Malborka działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

W trakcie kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie działające w salonach automaty, ponieważ były one nielegalne wykorzystywane do celów komercyjnych. Łącznie celnicy zabezpieczyli 19 maszyn.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne wspólne działania.

Źródło: Policja w Malborku

Komentarze