FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z Elbląga

0
1679

FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z Elbląga. Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą.

Z województwa warmińsko-mazurskiego będzie można dojechać do ponad 10 miast w ramach 2 linii, przede wszystkim nad Bałtyk do Trójmiasta, Stegny, Sztutowa, Kątów Rybackich, Krynicy Morskiej czy Łeby.

Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. w Biurze Podróży LOS AMIGOS w Elblągu.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Stegny, Sztutowo czy Łeba – komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska.

Nowa siatka połączeń zakłada większą częstotliwość przejazdów z mniejszych, bądź słabiej skomunikowanych miejscowości.

Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach.

Nowe trasy FlixBusa

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszą 3 kolejne trasy: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.

Reklamy

Komentarze