Nowy fragment trasy s7 otwarty dla kierowców od połowy lipca! Jak poinformował Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku od połowy lipca drogowcy chcą udostępnić dla ruchu 7-kilometrowy fragment nowej trasy – od strony Gdańska do Kiezmarka.

„Chodzi o to by kierowcy nie zjeżdżali na węźle Żuławy Zachód, jak to się dzieje obecnie, tylko jadąc na wprost, przejeżdżali na północną jezdnię przyszłej „ekspresówki” i tamtędy dwukierunkowo, z ograniczeniami prędkości, dojeżdżali do Kiezmarka. W ten sposób można by ominąć najtrudniejszy fragment objazdu z wieloma tymczasowymi rondami ” – wyjaśnia Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

Odcinek ma zostać oddany dla ruchu w połowie lipca.

Trasa oddana do końca października

40-kilometrowa trasa z Koszwał do Kazimierzowa jak zaznaczają drogowcy będzie przejezdna do końca października, prace poza główną jezdnią mogą się jednak przeciągnąć nawet do wiosny.

Koszt inwestycji

Trwająca od 2015 roku budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga została podzielona na dwa odcinki, z których każdy liczy po około 20 kilometrów. Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy, z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego, buduje czeska firma Metrostav, która dostanie za wykonanie 1,335 mld zł (netto), czyli około 66 milionów zł za kilometr.

Drugi odcinek budowany jest przez firmę Budimex, odcinek zaczyna się w Nowym Dworze Gdańskim, a kończy w Kazimierzowie pod Elblągiem. Kontrakt został spisany na sumę 1,281 mld zł (netto), co daje 64 milionów zł za kilometr.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze