Kłopot z nową drogą w Elblągu. To ulica czy chodnik? Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która poruszyła temat temat nowo stworzonej drogi przy lodowisku w Elblągu.

Odkąd stworzyli „nową drogę”, samochody nagminnie jeżdżą nie patrząc na nic- zarówno na pieszych i dzieci idące z przedszkola, jak i na auta wyjeżdżające z ulicy Karowej. Auta jadące od strony sądu myślą, że mają pierwszeństwo. Nowa nawierzchnia jest nieoznakowana -czy to jest droga czy chodnik? – pyta Czytelniczka.

„Jeżeli droga to, czy z pierwszeństwem przejazdu czy nie? Moim zdaniem jeżeli jest to droga dla aut nieoznakowana to jest to równoznaczne z tym, że jest to skrzyżowanie równorzędne czyli „prawa wolna” . Zatem auta wyjeżdżające z ul. Karowej mają pierwszeństwo, a jestem codziennie świadkiem tego, że to ja muszę uważać na auta jadące nową drogą zarówno od strony sądu jak i jadące od ul. Robotniczej w stronę sądu”. – pisze dalej Czytelniczka

„Zastanawia mnie to, czy to faktycznie te auta mają pierwszeństwo? Stała się to droga niebezpieczna ze względu na to, że ludzie myślą nadal, że jest to chodnik i idą środkiem tak jak dotychczas było” – dodaje Czytelniczka.

Problem zgłosiliśmy już oficerowi prasowemu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, czekamy na odpowiedź, do tematu powrócimy.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze