Dzięki monitoringowi w Elblągu udało się uratować życie człowieka! Patrol Staży Miejskiej, w miniony czwartek, 5 lipca, około godziny 17.00 otrzymał informację z monitoringu miejskiego, która pozwoliła zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu.

Pracownicy prowadzący stały podgląd monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego zauważyli nietypowo zachowującą się osobę w okolicy mostu wysokiego na rzece Elbląg.

Po otrzymaniu tego sygnału dyżurny Straży Miejskiej wysłał patrol, który pilnie udał się w okolicę mostu. Na miejscu strażnicy zastali wyraźnienie zdenerwowaną osobę, która deklarowała, że chce skoczyć do wody i popełnić samobójstwo.

Strażnicy podjęli spokojną rozmowę z osobą, zapytali czy chce do kogoś zadzwonić i stopniowo udało się im ją odwieźć od planów podjętych w dużym zdenerwowaniu.

Na miejsce przyjechał także patrol policji, a osobie udzielono następnie szerszej niezbędnej pomocy. To kolejna skuteczna interwencja podjęta dzięki obserwacji monitoringu miejskiego i szybkiej reakcji Strażników Miejskich.

Źródło: SM w Elblągu

Komentarze