Dziś, 6 lipca przed sesją Rady Miasta, radny Michał Missan zwołał konferencję prasową, na której powiadomił, że na dzisiejszej sesji złoży do Prezydenta dwie propozycje odnośnie ciepłownictwa.

„W przedsiębiorstwie EPEC w latach 2011 – 2016 została przeprowadzona restrukturyzacja zatrudnienia, została też zmodernizowana sieć. To pozwala przedsiębiorstwu na swobodną pracę, realizowanie inwestycji i przynoszenie zysku, bo zyskiem zakończył się ubiegły rok. Moja propozycja jest taka, skoro to elblążanie płacą za ciepło do przedsiębiorstwa, to przeznaczmy całe zyski na Budżet Obywatelskich, tak aby elblążanie dysponowali swoimi pieniędzmi” – zaproponował radny PO, Michał Missan.

Drugą propozycją w tej sprawie jest zwołanie okrągłego stołu – taką roboczą nazwę przyjął Michał Missan: – „Nie wiem, jak się skończą przepychanki dotyczące ciepła. Na razie cierpią tylko elblążanie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby doprowadzenie do „okrągłego stołu”. Z całym szacunkiem dla wszystkich radnych, łącznie z radnym Ryszardem Klimem, który tymi tematami często się zajmuje, nie jesteśmy fachowcami. Nie znamy się na tym. Ja nie potrafię rozstrzygnąć, czy powinniśmy podpisać umowę z Energą, czy też próbować innych rozwiązań” – mówił Michał Missan.

„Nie wiem co dzieje się z koncepcją ogłoszoną przez pana prezydenta. Za chwilę, 16 lipca, mamy kolejną konferencję w tej sprawie. Tak się nie dogadamy. Moja propozycja jest taka, aby to fachowcy zajęli się tą sprawą, zarekomendowali rozwiązanie radnym, a oni podejmą decyzję. Zapytajmy ciepłowników, niech oni się wypowiedzą” – dodał Michał Missan.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze