Elblążanin poszedł do piekarni, ale nie po chleb, po chwili wpadł w ręce policji. W ręce kwidzyńskich funkcjonariuszy został przekazany 43-letni mężczyzna, który ukradł pracownikom piekarni telefony komórkowe, pieniądze oraz portfel wraz z dokumentami.

Dzisiaj śledczy z kwidzyńskiej komendy przesłuchają sprawcę i przedstawią mu zarzut. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał w poniedziałek 02.07.br. o godzinie 22.00 zgłoszenie o ujęciu na ulicy Chopina w Kwidzynie sprawcy kradzieży mienia z piekarni na terenie gminy. Funkcjonariusze którzy pojechali na miejsce ustalili, że do kradzieży mienia z budynku piekarni doszło tego samego dnia ok. godziny 20.00-21.00. Policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 43 – letni mieszkaniec Elbląga, który był w tym czasie na terenie piekarni i wykorzystując nieuwagę piekarzy dokonał kradzieży z pomieszczenia stołówki dwóch telefonów komórkowych, portfela z zawartością dokumentów, kart płatniczych oraz pieniędzy.

Straty zostały oszacowane na prawie 2 tys. złotych. Ujęty przez pokrzywdzonych mężczyzna dobrowolnie wydał wszystkie skradzione rzeczy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnej celi. Mężczyzna zostanie przesłuchany i będzie mu przedstawiony zarzut kradzieży.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tą sytuacją Policjanci przypominają, że jeśli zdarzy nam się zgubić kartę płatniczą lub w wypadku jej kradzieży, powinniśmy natychmiast skontaktować się z bankiem i poprosić o jej zablokowanie. Uniemożliwi to ewentualnemu złodziejowi dokonanie zakupów na nasz koszt.

Źródło: Policja w Kwidzynie

Komentarze