Margaret rozgrzała elblążan (zdjęcia). Trwa pierwszy dzień największego święta naszego miasta, czyli Dni Elbląga. Dni Elbląga 2018 rozpoczął koncert Marty Gałuszewskiej, zaraz po niej wystąpiła Margaret.

Dni Elbląga 2018 rozpoczęły się o godzinie 17.00 od koncerty Marty Gałuszewskiej (zobacz zdjęcia z koncertu Marty Gałuszewskiej), o godzinie 19.00 weszła na scenę Margaret.

Margaret

Zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem All I Need. EP-ka promowana była przez singel „Thank You Very Much”, który notowany na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech.

Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale.

W 2014 wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Add the Blonde, który uplasował się na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał certyfikat platynowej płyty. Podstawowe wydanie albumu promowane było przez single: „Wasted”, „Start a Fire” (oficjalny hymn Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014) i „Heartbeat”, natomiast jego reedycję – single „Cool Me Down” i „Elephant”. Singel „Cool Me Down” pokrył się podwójną platyną w Polsce, notowany był też na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie został certyfikowany złotem.

Pod koniec 2015 Margaret wydała drugi album studyjny, zatytułowany Just the Two of Us, który nagrała w duecie z Mattem Duskiem. Płyta była notowana na 28. miejscu w zestawieniu OLiS i zdobyła status platynowej.

W 2017 został wydany kolejny album artystki zatytułowany Monkey Business, który był notowany na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. W 2018 z piosenką „In My Cabana” wystąpiła w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018, zajmując siódme miejsce.

Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer.

Margaret rozgrzała elblążan (zdjęcia)

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze