Chciał zapalić „skręta” podczas interwencji policji. W ciągu dwóch dni policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zatrzymali dwie osoby za posiadanie narkotyków. Jeden z nich miał ukryte narkotyki w piwnicy a drugi podczas przeprowadzania interwencji przez funkcjonariuszy chciał zapalić „skręta”. Obydwaj odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe. 07 czerwca br. kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 19 – letniego mieszkańca powiatu, celem potwierdzenia swoich przypuszczeń.

W trakcie przeszukania piwnicy znaleźli około 140 gram różnych narkotyków rozdzielnych w trzy reklamówki. Była to amfetamina, kokaina i marihuana. Kryminalni zabezpieczyli również ukrytą gotówkę a także dwie wagi. Mężczyzna ten został zatrzymany i przewieziony do komendy za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec 19 – latka zastosowano dozór policyjny.

Następnego dnia nad ranem funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zostali wysłani na interwencję do jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie Mierzei. Na miejscu policjanci zauważyli grupę osób głośno zachowującą się przy basenie.

Uwagę interweniujących policjantów przykuł 25 – letni mężczyzna, który w jednej ręce trzymał woreczek strunowy a w drugiej „skręta”. Jak się okazało mężczyzna ten chciał zapalić „skręta” zrobionego z marihuany. 25 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Zastosowano wobec niego karę w wysokości 2000zł na poczet grzywny.

Obydwaj odpowiedzą przed sądem z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

Komentarze