Elblążanie będą produkować energię!

0
1174

Od 2006 roku ceny prądu w Europie wzrosły o ponad 40%! Nic więc dziwnego, że ludzie szukają sposobów na zminimalizowanie kosztów jakie ponoszą za zużycie energii. Nie jest to jednak takie proste.

Na szczęście w naszym mieście nie brakuje kreatywnych, pomysłowych ludzi, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom Polaków i są na etapie opracowywania projektu mającego na celu obniżenie obecnych kosztów zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej. Mowa tu o zespole Michała Stryjewskiego i Bartłomieja Sitek (Chainers Group), który jako pierwszy zamierza implementować technologię, powstałą we współpracy z firmą Unlimited Miners.

Celem elblążan, którzy wpadli na ten pomysł jest optymalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczych oraz gospodarstw domowych poprzez wdrożenie rozwiązań zmniejszających zużycie energii elektrycznej i cieplnej oraz określenie poziomu potencjalnych korzyści i oszczędności.

Jak dowiadujemy się od samych autorów projektu, prowadzą oni już w tej sprawie zaawansowane rozmowy z Centrum transferu technologii PWSZ oraz Elbląską Izbą Gospodarczą.

Kilka słów więcej o samym projekcie:

Do kogo jest skierowany? Jak się dowiedzieliśmy, projekt, nad którym obecnie pracuje Unlimited Miners, skierowany jest zarówno do dużych przedsiębiorców jak i dla każdej innej fizycznej osoby.

Co gwarantuje? Innowacyjny system za pomocą instalacji urządzeń do automatycznego przetwarzania danych zapewnia maksymalne obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej.

Michał Stryjewski
Bartłomiej Sitek

A już niedługo (15 czerwca) Unlimited Miners będą reprezentować nasze miasto na Crypto Future Conference w Warszawie. Będą tam mówić między innymi o ich nowym projekcie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, warto tam być!

O tych kreatywnych elblążanach pisaliśmy już wcześniej. Przypomnijmy, mają oni swoją siedzibę przy ulicy św. Ducha 16-18 (Stare Miasto) w Elblągu.

Temat ciepła jest aktualnie bardzo ważny dla elblążan, bowiem negocjacje pomiędzy Prezydentem, a Energą od dłuższego czasu nie przynoszą żadnego rezultatu. Energa będzie czekać na podpisanie umowy przez Prezydenta tylko do końca lipca, a jedyną zaletą proponowanej umowy przez Energę jest utrzymaniem obecnej ceny ciepła, która, co tu dużo mówić, jest wysoka jak na kieszenie elblążan.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze