Wypadek w Pieniężnie. Prokuratura bada sprawę pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. 27 maja około godziny 16.00 na drodze wojewódzkiej 507 w gminie Pieniężno doszło do zderzenia autokaru z samochodem ciężarowym.

Pojazdy zderzyły się na łuku drogi w okolicach miejscowości Cieszęta (gmina Pieniężno) w woj. warmińsko-mazurskim około godziny 16.00.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku drogi samochód ciężarowy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący autokar.

Jak informowała zaraz po zdarzeniu st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie pojazdy w wyniku zderzenia się zapaliły i doszczętnie spłonęły.

Trwa postępowanie

Prokuratura Rejonowa w Braniewie prowadzi postępowanie w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającym życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, to jest o czyn z art 173 § 1 kk.

Pod nr PR Ds. 526.2018 Prokuratura Rejonowa w Braniewie prowadzi czynności w związku z zaistniałym w dniu 27 maja 2018r. w miejscowości Ciszęta, zdarzeniem drogowym, polegającym na zderzeniu się prawidłowo jadącego autobusu marki NEOPLAN z pojazdem marki Mercedes Benz Actors, którego kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu drogi.

W wyniku zderzenia z autobusem, pojazd marki Mercedes Benz Actors, a następnie autobus zapaliły się. Kierowcy i pasażerowie autobusu opuścili pojazdy. Oba pojazdy uległy zniszczeniu przez spalenie. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało 16 osób.

U kierowców pojazdów nie stwierdzono alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie pozostaje w toku w fazie „w sprawie” i w dalszym ciągu wyjaśniane są okoliczności zdarzenia.

Sprawcy czynu z art. 173 kk grozi odpowiedzialność karna w postaci kary pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze