Wielkie dmuchanie na ulicy Kościuszki. Funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu przeprowadzili podczas akcji „Alkohol i narkotyki” 1370 badań kierujących. W ramach akcji policjanci przeprowadzali trzeźwość między innymi na ulicy Kościuszki.

W sobotę, 9 czerwca około godziny 20.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu ustawili się na ulicy Kościuszki, na wysokości Hotelu Młyn i zatrzymywali każdego kierowcę w celu zmierzenia trzeźwości.

Akcja drogówki odbywała się sprawnie, kierowcy byli zatrzymywani w obu kierunkach – zarówno ci, którzy jechali w kierunku ulicy Królewieckiej, jak i ci, którzy jechali w kierunku ronda.

Akcja była prowadzona nie tylko w sobotę i nie tylko na ulicy Kościuszki.Policjanci z ruchu drogowego w sumie podczas minionego weekendu przeprowadzili aż 1370 badań kierujących. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu 20 kierowców, u których urządzenia pokazały zawartość alkoholu powyżej poziomu 0,0.

Jak powiedział w rozmowie z nami Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu  sama drogówka zatrzymała 16 nietrzeźwych kierowców, pozostałych 4 zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji z innych wydziałów.

W czasie weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Alkohol i narkotyki” mające na celu eliminowanie z ruchu osób będących pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

W ramach działań przeprowadzono 1370 badań. W 13 przypadkach zawartość alkoholu była powyżej pół promila w 7 pozostałych nie przekraczała 0,5 promila choć zgodnie z prawem tu również zatrzymano prawa jazdy.

Niechlubny rekordzista to 67-latek zatrzymany na al. Piłsudskiego. Mężczyzna kierował fordem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Inny mężczyzna tym razem rowerzysta został zatrzymany na ul. Nowodworskiej. W jego przypadku wynik badania alkotestem to… 3,2 promila alkoholu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu/Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze